‘Muhataplarından’ değil Tevfik Göksu’dan cevap geldi! ‘Sen kimsin’

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Kadıköy’deki Fenerbahçe Orduevi’nde, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar için “özel bina” inşa edileceği iddiası ortaya atılmıştı.

00:46:37 | 2019-10-30

TBMM gündemine taşınan “Fenerbahçe Orduevi’nde Hulusi Akar’a özel konut” iddiasına AKP’li Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’dan cevap geldi. Göksu, “Orduevinde 13 daireli iki apartman, 40 lojman yapıyoruz” dedi. CHP’li Tanal, bunun üzerine “Pardon sen kimsin” ifadelerini kullandı.

İstanbul Kadıköy’deki Fenerbahçe Orduevi’nde, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar için “özel bina” inşa edileceği iddiası ortaya atılmıştı. CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, söz konusu iddiayı soru önergesi yoluyla Meclis gündemine taşıyarak, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a “Fenerbahçe Orduevi’nde temelleri atılan bina, konut, ofis, Milli Savunma Bakanlığı adına mı inşa ediliyor? Fenerbahçe Orduevi’nde Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar için özel konut, ofis yapılmaya başlandığı iddiası doğru mudur? Tamamlanacak olan bina, Hulusi Akar’ın şahsi konutu, lojmanı mı olacak, yoksa Milli Savunma Bakanı sıfatıyla oturacağı bir ofis mi olacak” sorularını yöneltmişti.

OKTAY’DAN CEVAP BEKLENİRKEN AKP’Lİ GÖKSU SES VERDİ

Soru önergesinin muhatabı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’dan önce 23 Haziran seçimleri öncesi Ekrem İmamoğlu için yaptığı “Pontus” benzetmesi nedeniyle tepki çeken İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi AKP Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’dan cevap geldi.

“ORDUEVİNDE 13 DAİRELİ 2 APARTMAN, 40 LOJMAN YAPIYORUZ”

Süperhaber’e konuşan AKP’li Göksu, Fenerbahçe Orduevi’ndeki inşaat faaliyetlerinin Bakan Akar’la ilgili olmadığını savunarak, “Fenerbahçe’de yapılan korumalı lojmanlar, konutlar Milli Savunma Bakanlığı’na yapılan, askeri üstteki komutanlarımız için yapılan korumalı konutlar ve normal lojmanlar. Korumalı konut olarak 13 daire yapılıyor. Villa, milla değil. İki tane apartman dairesi. Bir de 40 adet lojman yapıyoruz. Biz niye yapıyoruz? Çünkü bizim askeri alanla, Milli Savunma Bakanlığı ile ilgili protokolümüz var. Aldığımız arazi karşılığında oraya konut yapıyoruz ama bu normal, sıradan konutlar” ifadelerini kullandı.

Göksu, muhabirin “Hulusi Akar’ın şahsına ait değil yani” sorusuna ise “Sayın Bakanımızla ne alakası var? Bu, Milli Savunma Bakanlığı’nın kendi projesi içerisinde komutanlarımız ya da komutanlarımızın ilgili misafirleri vs. Milli Savunma Bakanlığı çerçevesinde ordumuza, TSK’ya ait konutlar” cevabını verdi.

“PARDON SEN KİMSİN”

Tanal, AKP’li Tevfik Göksu’nun açıklamasındaki “Fenerbahçe Orduevi’nde 13 daireli iki apartmanı, 40 adet lojmanı biz yapıyoruz” ifadesine dikkat çekti. Tanal, kişisel Twitter hesabı üzerinden Göksu’nun açıklamalarının yer aldığı videoyu paylaşarak, “Fenerbahçe Orduevi’nde yapılan konutlarla ilgili verdiğim soru önergesine konunun muhataplarından önce AKP’li Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’dan cevap gelmiş. ‘Fenerbahçe Orduevi’nde 13 daireli iki apartman, 40 adet lojman yapıyoruz’ diyor. Pardon sen kimsin?” diye sordu. Kaynak :Tele 1

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı

Tümü