Mustafa Kaplan “gerekli koordinasyonu art niyetlerden arındırarak yapmalıydılar”

Gelecek Partisi Esenler İlçe Başkanı Mustafa Kaplan “bu tür vakalarda birlik ve beraberliği ön plana çıkartmalı, gerekli koordinasyonu art niyetlerden arındırarak yapmalıydılar” dedi.

18:53:41 | 2022-01-26

Haber/Hasan Gürsoy

Gelecek Partisi Esenler İlçe Başkanı Mustafa Kaplan,  Yoğun kar yağışının ardından Esenlerdeki mahalle, sokak ve caddeleri gezerek yaşanan olumsuzlukları yerinde gözlemledi.

Kaplan; Yoğun kar yağışının ardından 3. Gün izlenimlerini gazetemizle paylaşarak vatandaşlarımızın yaşamış olduğu sıkıntıları ve gözlemlerini video, resim ve sahada halkımızla yapmış olduğu röportajları detaylarıyla paylaştı.

Gelecek Partisi Esenler İlçe Başkanı Mustafa Kaplan olumsuz hava şartlarının neden olduğu mağduriyetlerin tespit ve çözümlerini şöyle sıraladı.

Kaplan;Tespitler ve Çözüm Önerileri

Sorun: Yoğun kar yağışının ilk günü en fazla mağduriyetin yaşandığı gündü. Karayolları, İBB ve İlçe Belediyelerin istenilen düzeyde hazırlık yapmaması mağduriyete sebebiyet verdi.

Çözüm:  Meteorolojinin günler öncesi yoğun kar yağışının olacağını bildirmesine rağmen, etkili ve yetkili sorumlu mercilerin yeterli önlem ve koordinasyon yetersizliğinden dolayı vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamalarına sebebiyet verdiler. Dolayısıyla koordinasyonsuzluğun tam anlamıyla koordinasyona dönüşmesi mağduriyetleri azaltacaktı.

Sorun: Esenler özelinde ara sokakların büyük çoğunluğunda tuzlama ve küreme yapılmaması nedeniyle vatandaşlarımız yürümede zorluklar yaşadı.

Çözüm: Esenler Belediyesinin tuzlama ve küreme işleminin de yetersiz kalması 3. Günde de dahi çözüm üretememesi kabul edilemez. Belediyenin tüm imkânları kullanılarak ve ilçe genelinde faaliyette bulunan kurum ve kuruluş temsilcilerine bilgilendirmelerde bulunarak tam kapasite ile çalışılması sağlanmalıydı.

Sorun:  Olumsuz hava koşullarının sahaya yansıması ve sosyal medya üzerinden yetkililerin topu taça atması tepkilere sebebiyet vermektedir.

Çözüm: Vatandaşlarımız sorumlu ararken, yetki alanları ve sorumlulukları üzerinden kurumların  birbiriyle sorumlulukları üzerinden suçlaması yerine öncelikle bu tür vakalarda birlik ve beraberliği ön plana çıkartmalı, gerekli koordinasyonu art niyetlerden arındırarak yapmalıydılar.

Kanaatimce vatandaşlarımız şehri ilgilendiren tüm konularda koordinasyonun sağlanmasında iyi niyet ve davranışlara bakarak durumu değerlendirmektedir.  Karayolları, İBB ve İlçe Belediyelerin koordinasyonsuzluğu vatandaşlarımızın mağduriyetlerine yansıdı.

 

Sonuç olarak; Halkımızın derdiyle dertlenilmemesi nedeniyle sorunların odağı cadde ve sokaklara yansıdı. 3 günlük kar yağışı İstanbul u esir aldı. Şehirde yollar kapandı. Çok sayıda araç mahsur kaldı. Kazalar meydana geldi, toplu taşımada yoğunluk yaşandı. Ders çıkartmayı umut ederek vatandaşlarımıza hizmet etmenin bahtiyarlığına kavuşmayı arzu etmekteyim.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı M.Tevfik Göksu Mustafa Kaplan .gelecek Partisi Esenler

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>