Mustafa Kaplan Göksu’ya “ ya Belediye Başkanı olun, yada AKP Esenler ilçe başkanı olun”

Gelecek Partisi Esenler İlçe Başkanı Mustafa Kaplan sert tepkilerde bulunarak “Buradan belediye başkanına sesleniyorum. Bunları yapma. İnsanları kucakla sev. Sonuçta siz belediye başkanısınız. Ya Esenler Belediye Başkanlığı yapın yada AKP Esenler ilçe başkanlığını yapın” dedi.

01:07:29 | 2021-10-18

Haber/Hasan Gürsoy

Esenler Belediyesi ve Esenler Adıyamanlılar Derneğinin ortaklaşa düzenlediği Nar, Badem ve Çiğ Köfte Festivalinde yaşanan izin krizi, bugün açılışı yapılan etkinlikte konuşan Göksu’nun konuşması ile skandala dönüştü.

“İBB’yi haklı görmekle beraber aşırı araçlarını meydana yığmasıyla tansiyonu yükseltmesi yanlıştır”

Yaşanan olaylar karşısında Gelecek Partisi Esenler İlçe Başkanı Mustafa Kaplan sert tepkilerde bulundu. Kaplan gazetemize yaptığı açıklama; Burada İBB’yi haklı görmekle beraber aşırı araçlarını meydana yığmasıyla tansiyonu yükseltmesi yanlıştır. Esenler belediyesin inde bu dilekçeyi İBB’ye sunmaması nezaketen bunun yapılması gerekirdi. Esenler Belediyesinin bunu bilmemesini kabul etmiyorum. Biliyor ama yapmıyorlar.

“Bize selam vermeden geldi yerine oturdu.  Ben siyasi nezaket olarak ayıpladım”

Bugünkü olaylara bakarsak bende oradaydım. Program başladıktan sonra bizden sonra belediye başkanı geldi. Bize selam vermeden geldi yerine oturdu.  Ben siyasi nezaket olarak ayıpladım. Burada herkesin belediye başkanı o siyasi kimliğini kesinlikle bırakması lazım. Siyasi kimliği ile belediye başkanlığı yapamaz. Esenlerde birlik ve beraberliğin sağlanması gerektiğini düşünüyorum.

“Dolayısıyla CHP İlçe Başkanının bu yaptığı çıkışta normal bir çıkıştı.”

Programa girer girmez gölge düşürdüğünü düşünüyorum. Bizi selamlaması gerekiyordu. Elini uzatması gerekiyordu. Zaten girişte böyle bir gerginliği arzuladığını tahmin ediyorum. Dolayısıyla CHP İlçe Başkanının bu yaptığı çıkışta normal bir çıkıştı. Dediğim gibi Esenler Belediye Başkanı bu çıkışıyla yanlış yapmıştır.

“Bir belediye böyle yönetilemez. Belediye başkanı herkesi kucaklamalı, ötekileştirmemeli.”

Bir belediye böyle yönetilemez. Belediye başkanı herkesi kucaklamalı, ötekileştirmemeli. Buradan belediye başkanına sesleniyorum. Bunları yapma. İnsanları kucakla sev. Sonuçta siz belediye başkanısınız. Ya esenler belediye başkanlığı yapın yada AKP Esenler ilçe başkanlığını yapın. Bunları da Esenler halkının görmesi lazım.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   İstanbul Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı CHP İYİ PARTİ Gelecek Partisi Nar Badem ve Çiğ Köfte Festivali Esenler Adıyamanlılar Derneği

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>