Ömer Kara; Göksu’ya “Ya siyaset yapacak yada belediye başkanlığı yapacak”

İyi Parti Esenler İlçe Başkanı Ömer Kara; Göksu’ya ağır eleştirilerde bulunarak “malasef hala insanları kutuplaştırıp ötekileştiren bir belediye başkanı. Ya siyaset yapacak yada belediye başkanlığı yapacak” dedi.

02:24:35 | 2021-10-18

 

Haber/Hasan Gürsoy

Esenler Belediyesi ve Esenler Adıyamanlılar Derneğinin ortaklaşa düzenlediği Nar, Badem ve Çiğ Köfte Festivalinde yaşanan izin krizi, bugün açılışı yapılan etkinlikte konuşan Göksu’nun konuşması ile skandala dönüştü.

“yalan söylediğini bir belediye başkanlığını yapamayacağını söyledik kendisine beyan ettik.”

Skandala dönüşen olaylar karşısında İyi Parti Esenler İlçe Başkanı Ömer Kara Göksu’ya ağır eleştirilerde bulundu. Kara “Tatbiki ister istemez M.Tevfik Göksu’nun söylemiş olduğu bir yalana istinaden CHP Esenler İlçe Başkanı Bülent Ütebay birden ayağa kalkınca bizde kalktık ama kürsüye doğru yürümesi sade vatandaşların gözünde yanlış anlaşılmaya neden oldu. Biz daha sonra kürsüden inmesini bekledik yürüdük. Kendisi kürsüden indikten sonra kendisine yalan söylediğini bir belediye başkanlığını yapamayacağını söyledik kendisine beyan ettik.

“İBB’sine karşı bir kitle oluşturmaya çalışıp bir yapısı var.”

Böyle bir belediye başkanlığı olmaz. Bu noktada vatandaşı kutuplaştırıp ayrıştırıp insanları sanki İBB’sine karşı bir kitle oluşturmaya çalışıp bir yapısı var. Âmâ maalesef öyle bir yalan dolan ki kendi yalanına kendisi inanır duruma gelmiş.

“sadece Esenlere değil İstanbul’a başına bir bela olduğunu inanıyorum”

Ben artık gerçekten öyle bir belediye başkanını ciddi anlamda sadece Esenlere değil İstanbul’a başına bir bela olduğunu inanıyorum. Çünkü kendi yalanlarına kendi inanır hale geldi. Malum sizde ordaydınız. Bir evrak eksikliği yüzünden yaşanan bir problem Esenler Belediye Başkanlığını yapan 13 yıldır belediye başkanlığı yapan bir arkadaşı İBB bir satır yazı yazmaktan acizse veya bu noktada bunu bilmiyorsa ve bu görevi ihmal ediyorsa o zaman bu görevi yapmayacak.

“kişisel egolarını farlı bir şekilde farklı siyasi kanallarla arayacak. Belediye başkanlığını bırakacak.”

Yada kendi kişisel egoları yüzünden İBB’yi yok hükmünde görüyorsa o zaman kendisi kişisel egolarını farlı bir şekilde farklı siyasi kanallarla arayacak. Belediye başkanlığını bırakacak. Şuanda seçilmiş bir belediye başkanı Esenler halkının oyunu alarak seçilmiş Esenler halkına eşit bir şekilde davranmak zorunda. Ama malasef hala insanları kutuplaştırıp ötekileştiren bir belediye başkanı. Ya siyaset yapacak yada belediye başkanlığı yapacak.

 

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   İstanbul Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı CHP İYİ PARTİ Sadet Partisi

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>