Özbek “Esenlerde Tencere çok zor kaynıyor. Gerçekten zor kaynıyor”

Saadet Partisi Esenler İlçe Başkanı Hulusi Özbek “Esenlerde Tencere çok zor kaynıyor. Gerçekten zor kaynıyor ve Esenlerimizde reklama dayalı bir yönetim anlayışı ile yönetiliyor” Dedi.

02:24:26 | 2022-01-01

Haber/Hasan Gürsoy

Saadet Partisi Esenler İlçe Başkanı Hulusi Özbek gazetemize son yaşanan ekonomik sorunlar ve Esenlerin son durumu hakkında açıklamalarda bulundu.           

Özbek “İyi yönetilemeyen bir ekonominin çarşının pazarın yanması, marketlerde alevlerin yanması, fiyatların bu şekilde yükselmesi, doların altının yükselmesi, paramızın çok hızlı bir şekilde değer kaybetmesi. Bizim yıllarca savunduğumuz üretime dayalı ekonominin olmayışı genelde ithalat ağırlıklı evet ihracatımız artmış ama ithalata dayalı maalesef montaj yapılarak ve yapılan ithalatla armasıdır. ülkemizde yanlış bir ekonomik bir politikanın uygulanması neticesinin durumunda böyle bir duruma geldik. Yani enflasyon kötü bir ekonominin neticesi nihayetinde enflasyonun neticesinde bu hayat pahalılığı doların önü alınamaz hali. Dış güçler saldırıyor dış güçler ile savaşıyoruz. Yani çocuklarda biliyor ki bizim düşmanımız çok. Her yerde olduğu gibi bizim Türkiye’miz de mutlaka düşmanlarımız var. Bu düşmanlarımız bir fırsat bekliyor. düşmanlarımıza fırsat vermememiz lazım”

“Esenlerde Tencere çok zor kaynıyor”

Özbek “Esenlerde Tencere çok zor kaynıyor. Gerçekten zor kaynıyor. Ülkemizin her bir tarafında yangın var. Esenlerimizde ki halkımızın gerçekten birçoğunun asgari ücretle yaşadığını düşünürsek. Bugünkü asgari ücretin korkunç bir şekilde eridiğini ve şuanda verilen asgari ücretinde vatandaşın eline geçmeden eridiği de acı bir gerçek. Muhalefet ise yılbaşındaki dolar bazlı asgari ücreti verinde vatandaş maaşını korumuş olsun diyor. Ancak dinleyen yok.”

Esenlerimizde reklama dayalı bir yönetim anlayışı ile yönetiliyor.”

Özbek “Esenlerin yönetilmesi Türkiye’nin bir küçük versiyonu. Türkiye nasıl yönetiliyorsa yani borç sarmalı içinde. Esenlerde Lüks şata vat diz boyu. Anadolu’nun birçok ilinden vatandaşımızın yaşadığı Esenlerimizde reklama dayalı bir yönetim anlayışı ile yönetiliyor. Esenlerimizde özellikle kentsel dönüşüm konusunda binalarımızın durumu çok ciddi manada sos veriyor artık. Esenlerin içinde Kentsel dönüşüme ihtiyaç var. Trafik ve otopark problemini de Kentsel dönüşümle birlikte çözeriz. Bizim savunduğumuz ada bazında dönüşüm ile otopark ve diğer sorunları da çözeriz. Askeri alanın gelmesi Esenler için fırsattı. Bu fırsatı halkımızın lehine değil de rantiyecilerin lehine oralarda yapılanmalar yapılıyor. Bir takım yapılanmalar var ama teslim edilecek. Oruç reis mahallesinde yerlerini ise sosyal donatı alanı yapacağız diyorlar. Ama ben zannetmiyorum çünkü otoban tarafı birilerinin iştahını kabartıyor. Ve burayı vatandaşları borçlandırarak askeri alanda yer veriliyor.”

“reklama dönük siyasetleri ile bu çıkışlarıyla İBB oynadığı bariz bir şekilde belli oluyor”

Özbek “Popülist siyaset yapıyorlar. Kendilerini bir yere sıçrama tahtası olarak görmüşler telakki etmişler. Çokta Esenleri düşündüklerinden değil. Esenleri bilmeyen, Esenlerde oturmayan bir insan. Maalesef burayı bir sıçrama tahtası gören. Popülist siyasetleri ile reklama dönük siyasetleri ile bu çıkışlarıyla İBB oynadığı bariz bir şekilde belli oluyor.”

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   Saadet Partisi Esenler Hulusi Özbek Hasan Gürsoy

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>