Özdağ, AKP’li Esenler Belediyesi’nin Suriyeliler için verdiği şöleni protesto etti

2009 yılında Esenler Belediye Başkanlığı görevine gelen M.Tevfik Göksu’yu hiçbir genel Başkan ve siyasetçi Esenler Belediyesi önünde protesto eylemi yapmadı. Bugün Zafer Partisi genel başkanı ümit Özdağ Esenler Belediye Başkanlığı önünde sert bir şekilde protesto etti.

23:48:52 | 2021-10-21

Haber: Hasan Gürsoy/Şenol Özyurt

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ve partililer bugün Esenler Belediyesi önüne giderek, Esenler Belediyesi’nin belediye kaynakları ile Suriyelilere İsveç’ten getirttikleri Lübnan asıllı şarkıcı ile verdikleri konseri protesto etti.

Daha öncede Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'ya sosyal medya üzerinden şöyle tepki vererek eleştirmişti. Suriyeliler için Lübnan'dan şarkıcı getirilip konser düzenlenmesiyle ilgili bir tweeti alıntılayan Özdağ, "Evet, işte yapılması gereken bu. Suriyelilerin eğlenmeye ihtiyacı var." ifadelerini paylaştı. Eleştirilerine devam eden Özdağ, Tevfik Göksu'yu Türk Milletiyle alay etmekle suçladı.

Özdağ “Evet, işte yapılması gereken bu. Suriyelilerin eğlenmeye ihtiyacı var. Yedirdik, içirdik, barındırdık. Biraz eğlendirmeliyiz. Tevfik Göksu Türk Milleti ile alay ediyor. Zafer Partisi son Suriyeli vatanına kavuştuğu zaman konser düzenleyecek.”

Esenler Belediyesinin önünde düzenlediği basın açılmasında Özdağ " Ülkemizin ne kadar ağır bir ekonomik krizden geçtiğini hepimiz her gün, her saat, her dakika yaşıyoruz. Mutfakta ağır bir kriz var.İnsanlar aç, süpermarkette malların üzerine kilitler vuruluyor. İnsanlar pazar sonrasında yerde kalan gıdaları topluyor, onlarla karnını doyurmaya çalışıyor. Hal buyken Suriyeli sığınmacıların, sadece kayıtlı olanlarına 80 milyar dolar para harcamış ve harcamaya devam ediyorken, Türk askeri Suriye’de can vermeye devam ediyor. Evet Türk milleti misafirdir, ama artık yeter diyor, herkes kendi vatanına dönmeli diyor.”

Özdağ açıklamalarına şöyle devam etti; Bunlar olurken, ülke ekonomik krizin içinde kıvranırken, Esenler Belediyesi, Suriyelileri eğlendirmek için, Lübnan asıllı, İsveç vatandaşı, müslüman kardeşler örgütü ile içli dışlı olan bir sanatçıyı Türkiye’ye getirip Suriyelilere şölen düzenliyor. Bu kabul edilebilir bir durum değildir. Yedirdiniz, içirdiniz, baktınız, şimdi sıra onları eğlendirmeye mi geldi? Biz Zafer Partisi olarak, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Türk halkına yapılan bu büyük haksızlığı protesto edeceğiz. Biz Suriyelilerin düşmanı değiliz. Allah kimseye onların başına gelen türden bir felaket ile karşılaştırmasın. Ancak Türk milletinin kaynaklarının da heba edilmesini istemiyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   Zafer Partisi Ümit Özdağ Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>