Özgür Aksoy, CHP Maltepe’de 3. Aday oldu

CHP Maltepe İlçe Kongresinde Özgür Aksoy ‘Olağanüstü bir kongre süreci yaşıyoruz. Partimizin iktidar yürüyüşüne Maltepe’den destek vermek için adayım” dedi.

21:21:31 | 2021-11-10

Haber/Elmas AYDOĞAN

Pazar günü yapılacak olan CHP Maltepe İlçe kongresi öncesinde başkanlık için adaylığını açıklayan isimler Özgür Aksoy’la birlikte aday sayısı üçe yükseldi.

CHP Maltepe İlçe Kongresinde başkanlığa seçilen ancak yönetim kurulunun istifası nedeniyle Ali Cengiz Erol’un başkanlığının düşmesinin ardından kongre süreci yeniden başladı.

İl yönetimi tarafından Rıza Yiğit kayyum olarak CHP Maltepe İlçe Başkanlığına atandı. CHP’nin 14 Kasım’da yapılacak olan ilçe kongresinde ise Ali Cengiz Erol yeniden aday olduğunu açıkladı. Erol’un ardından Bülent Tufan’da kongrede başkanlık için adaylığını açıklayan diğer bir isim oldu. CHP Maltepe İlçe Başkanlığı için Maltepe Belediyesi Grup Başkanvekilliği görevini üstlenen Özgür Aksoy’da adaylığını açıkladı. Aksoy, adaylık açıklamasını 9 Kasım saat 19.00’da partililerle birlikte ilçe binasında düzenlediği toplantıyla duyurdu.Adaylık açıklamasına diğer adaylar Ali Cengiz Erol ve Bülent Tufan da katıldı.

“Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarını kurmak hepimizin en önemli görevidir

Özgür Aksoy 18 yaşında üyesi olduğu CHP’de 25 yıl sonra CHP Maltepe Başkanlığına aday olduğunu vurgularken, “20 yıldır ülkemiz kendisinden olmayana yaşam hakkı tanımayan bir zihniyet tarafından yönetiliyor. Kendisinden olmayanı her kademede yok sayan bu anlayışın iktidarına son vererek yerine Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarını kurmak hepimizin en önemli görevidir. Olağanüstü bir kongre süreci yaşıyoruz. Partimizin iktidar yürüyüşüne Maltepe’den destek vermek için adayım” dedi.

“Gün birlik içerisinde olma günüdür, sosyal demokrat iktidarın temellerini atma günüdür”

Özgür Aksoy, “Demokrasi mücadelesinde ilçe başkanı olarak görev almak için adayım. Örgütümüz layık gördüğünde il başkanımız ve belediye başkanımızla birlik ve uyum içinde partimizi iktidara taşıma mücadelesinde yer alacağız. Gün birlik içerisinde olma günüdür, sosyal demokrat iktidarın temellerini atma günüdür” dedi.

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Özgür Aksoy Kimdir?

CHP Maltepe İlçe Yönetim Kurulu üyeliği

CHP Pendik ve Maltepe İlçe Gençlik Kolları yönetimi,

CHP İstanbul İl Gençlik Yönetim kurulu üyeliği,

2014 yerel seçimlerinde CHP Maltepe Belediyesi Meclis üyesi

 

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   İstanbul Kartal Pendik Maltepe CHP Maltepe Özgür Aksoy

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>