PSKD Esenler Şubesi ve Ana Fatma Cemevi, aşure lokması paylaştırıldı

PSAKD Esenler Şubesi ve Ana Fatma Cemevi Derneği, rnek merkezlerinde aşure lokmalarını paylaştırdı.

02:02:56 | 2021-08-24

Esenlerde bulunan 3 Cemevi halkın yoğun ilgi gösterdiği, geniş katılımlı lokmalar pay edildi. Farklı saatlerde yapılan etkinliklere canların yanı sıra CHP İlçe Başkanı Bülent Ütebay, CHP Meclis Üyesi Kemal Şahin, İyi Parti İlçe Başkanı Ömer Kara, Gelecek Partisi İlçe Başkanı Mustafa Kaplan, STK Temsilcileri yerel gazeteciler katıldı.

Ne yazık ki yeni kurulan Esenler Cemevi Aşure lokma  programın da bir olma gününe, siyasetin gölgesi düştü. Günün anlamına hiç de yakışmayan tartışmaların yaşanmasına sebep oldu.

Aşure lokma Programında konuşmacı olarak sadece AKP’li belediye başkanı M.Tevfik Göksu’nun konuşturulması, diğer parti ve ilçe başkanlarının adlarının bile anılmaması, bu birlik ortamına ve muharrem oruç felsefesine gölge düşürdü.

Oysaki Göksu’nun 13 yıllık Başkanlığı sürecin de CHP Esenler Belediye Meclis Üyelerinin İlçe Başkanlarının defalarca soru önergesi vererek Esenlere Cemevi’nin yapılmasın da büyük emeklerinin olmasını açılış konuşmalarında göz ardı edilmesi şaşkınlık yarattı.

İnşaatının ve tüm masraflarının AKP’li Esenler belediyesi tarafından karşılanan Cem evindeki gelişmeler “burası AKP’nin arka bahçesi mi?” denilmesine neden oldu.

CHP Esenler ilçe başkanı Bülent Ütebay’a ve diğer ilçe başkanlarından kimseye söz verilmemesi, CHP’liler ve tüm katılımcılar tarafından tepkiyle karşılandı. “Mehmet Tevfik Göksu Alevi toplumuna propaganda yapabileceği bir Cemevi yaptırmış” denilerek ve AKP’nin siyasi arenası haline gelen bu duruma tepki göstererek, ilçe başkanları ve yanındaki heyetler ile program bitmeden alandan ayrıldılar.

Esenlerde 2.lokma Ana Fatma Cemevin de verildi.

Ütebay “Esenlere yeni Cemevi yapmalıyız”

CHP İlçe Başkanı Bülent Ütebay bir konuşma yaptı. Ütebay Esenlere yeni Cemevi yapmalıyız. Bu ortamlar bize yakışmıyor. Yollarda sokaklarda lokma yememeliyiz. Bakınız Belediye Başkanı Orada konuştu. Sanki bize Cemevi yaptırmış gibi lütuf içerisinde.

CHP, İYİ Parti ve Gelecek Partisi ilçe başkanları, günün önemine değinen birer konuşma yaptılar.

Esenlerdeki 3. lokma ise Pir Sultan Cemevin de verildi. Buraya CHP ilçe başkanı Bülent Ütebay, CHP meclis üyesi Kemal Şahinle İYİ Parti ilçe başkanı Ömer Kara, Gelecek Partisi ilçe başkanı Mustafa Kaplan ve ilçe yöneticileri, kadın kolları, gençlik kolları katılarak birlik-beraberlik mesajı verildi. Dua ve lokmalar sonrası Esenlerde geniş katılımlı Aşure ve Kurban lokması gerçekleşmiş oldu.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   İstanbul Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı CHP İYİ PARTİ Sadet Partisi

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>