REİSLER SAVAŞI

Malumunuz taka kaptanından, fraksiyon liderine, mafya babasına, bozkurt olamamış kuyruğunu kaptırmış küçük eniklere kadar birçok kişiye reis denir!

18:42:22 | 2021-06-06
ALİ CANTÜRK
ALİ CANTÜRK      canturkali52@gmail.com

Ayrıca ağır ceza hakimlerine zamanın da Reis bey denirdi! Reis bey denilen hakimler görevini yapmayıp, merhameti maraz olarak görüp, karanlığa boyun eğdikçe, çapulcu takımına reis denmeye başlandı!

Halkımız magazini, bilip te söyleyemediği şeylerin başkalarınca söylenmesini, üst perdeden konuşulup hırlaşılmasını çok sever. Kimler kimlerle berabermiş tarzı haberlere bayılır.

Kendine reis denilen Sedat Peker bölüm bölüm yaptığı açıklamalar ile hedefini yavaş yavaş reis diye de bilinen sayın cumhurbaşkanına doğru kaydırıyor. Bizim kuşak bunların malumun tekrarı olarak görse de Z kuşağı bu savaşı “Titanların Savaşı” ilginçliği ile izliyor!

Feto yapılanmasına ne istedilerse verip, ülkeyi darbe girişiminin eşiğine getiren, devlet aklından ziyade fraksiyon aklı ile hareket edip, mafya bozuntularına da ne istedilerse verenler, hukuku guguk etmenin rahatlığı ile olanlardan bir nedamet duymuyor. Açıklamalarını ciddiye mi alıyorsunuz diyerek muhalefete akıl ve izana sığmayan ithamlarda bulunuyorlar.

Çünkü işledikleri suçların oy ile affedildiğine inanıyorlar.  Ana muhalefeti bir şekilde manipüle ederler iken kuduruk it dedikleri “reis” ve “baba” diye övgüler dizdikleri şahıslar baba bir muhalefet sergiliyor aynı zamanda!

Söylediklerinin hepsi doğru olmasa da normal hukukun işlediği bir ülkede birilerini koltuğundan edecek doğrular da söylediğini birçok kişi biliyor.

Videolarda anlatılan taşeron sistemi, çökme işleri, vakıf ve dernekler yolu ile para aklama işleri belediye ve kamu da iş yapan herkesin hissettiği ama dönen çarka çomak sokmamak için sesini çıkarmadığı şeylerdir! Servetlerin nasıl kazanıldığını anlatması da bilinen ama başkasının söylemesi istenen şeyler olduğu için kabul görüyor ve inanılıyor. İktidar ve yandaşlarını şaşırtan şey kendi beslemelerinin bunu açıkça ilan etmesidir. İki kişinin bildiği şeyin sır olmayacağı gerçeğidir.

Mafya dizileri ile toplumu uyutup, gençleri yanlış yönlendirenler, polisi ve hukuku işlevsiz kılanlar, dizilerde yedi düvelle mücadele ediyor gösterilen baba denen kirli adamları müspet olarak sunanlar, kendi çalıp kendi oynayanlar dönen dolapları kendi ayaklarına dolanınca anlıyor. Oysa Blacklist ve Burgen gibi dizileri izleyenler bu ilişkileri çok daha iyi biliyor!

Reza Zerrab ne ise Sedat Peker odur. İsimler değişse de birilerinin mal ve makam hırsı değişmiyor, madara olup duruyorlar. Olan güzel ülkemize oluyor.

Analarının necaset yolunda kazaen doğurduğu pislikler, gerçekleri yamultmaya, başka yerlere tevil etmeye meyilli olsa da gerçeklerin ortaya çıkma gibi bir hasleti olduğunu unutuyorlar.

Genel olarak yönetim insanların birlikte yaşamalarının doğal bir sonucudur. Çünkü insan, sosyal bir varlıktır; mutlaka başka insanlarla mal ve hizmet üretme, çalışma, yardımlaşma, güvenlik, bilgi üretme ve paylaşma vb. konularda karşılıklı ilişkiler içinde olur. Bunun için çeşitli örgütler, gruplar ve faaliyetler ortaya çıkar.

Yönetim, belirli amaç veya amaçları gerçekleştirmek için iş birliği içinde yürütülen bir grup faaliyetidir. Bu grubun en büyüğü ve babası devlettir. Devletin baba olmadığı yerlerde sahte babalar türer.

Kamu personeli, kamuoyu ve kamu tüzel kişilikleri kamu hukukunun adil ve şeffaf olmadığı yerlerde babalarından başkasına baba deme gafletine düşer. Devlet ve iktidar ayırımı yapamayarak iktidarların kötü işlerini devletçilik olarak savunmaya kalkarlar.

Kamu kavramı, resmiyeti ve genelliği anlattığı kadar özel ve gizlinin zıddı olarak halkın genelini ve şeffaflığı ifade eder.

Feto’yu kainat imamı, sayın cumhurbaşkanını dünya lideri, sürekli dönüp duran, sözünün eri olmayan adamları devlet adamı zannedenlerin olduğu, mafya babası olan adamın felsefe yapıp devletçilik oynayanların okumadığı yer ve zamanda reisler savaşı bitmeyecektir.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   İstanbul Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı CHP İYİ PARTİ Sadet Partisi

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>