Saadet Partisi Esenler 7. Olağan Kongresini Gerçekleştirdi.

7. Olağan Kongrede Hulusi ÖZBEK, Kongre Delegelerinin oyları ile Esenler İlçe Başkanı oldu.

22:07:20 | 2021-10-25

Haber: Şenol Özyurt/Hasan Gürsoy

Saadet Esenler, 7. Olağan Kongresini 24 Ekim 2021, Pazar günü, saat:12:00’da Prof. Adem Baştürk Kültür Merkezinde Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun katılımı ile gerçekleştirdi.

Kongreye, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ( Mustafa KAYA ) Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyeleri Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı ( Ömer Faruk YAZICI ) ve Yönetimi Saadet Partisi Afyon İl Başkanı ( Adnan ŞENEL ) Saadet Partisi İlçe Başkanları ve Yöneticileri Siyasi Parti Temsilcileri CHP Esenler İlçe Başkan Yardımcısı Ramazan Aydın ve yöneticileri Gelecek Parti İlçe Başkanı ( Mustafa KAPLAN ) Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı ( Mahmut OKUDAN ) Hüda-Par İlçe Başkanı ( Abdülkerim ORTAÇ ) Demokrat Parti İlçe Başkanı ( Satılmış KANDEMİR ) BBP Esenler İlçe Başkanı Esenler Yerel Basını ve Medya Temsilcileri: Litros Gerçek Haber Oğuzcan Aydın,Litros Haber ( İsmail DANIŞ ) Son Dakika Esenler ( Suat TÜRKOĞLU ) Gazete Esenler ( Hasan GÜRSOY –Şenol Özyurt) Esenler 7/24 Haber ( Hüseyin KOÇ ) Esenler Gündem ( Sait YILMAZ ) Esenler Muhtarlıkları ve STK Dernek Temsilcileri: ESDER – Esenler Dernekler Federasyonu ( Cuma HELVACI ) ve Dernek Yöneticileri SİMGO – Sinoplular Adil Düzen Derneği Genel Başkanı ( Gökçen GÖKSEL ) Esenler Rumeliler Dernek Başkanı ( Ekrem BEŞKARDEŞ ) ve Yönetimi Esenler Ortopedik Engelliler Derneği Başkanı ( Aziz ARIKAN ) Esenler Fevzi Çakmak Mahalle Muhtarı ( Turgay ÖZER ) Esenler Kemer Mahalle Muhtarı ( Rüstem Beyaz ) Esenler Namık Kemal Mahalle Muhtarı ( Yusuf ASLAN ) ve Esenler Fatih Mahalle Muhtarı ( Recep GÜLYÜZ ) katıldı.

Divan Başkanı Bekir Demirkaya yönetiminde İstiklal Marşı okunduktan sonra açılış konuşmaları bölümünde İlçe Başkan adayı Hulusi Özbek bir selamlama konuşması yaptı. Akabinde 10 yıl Esenler İlçe Başkanlığı yaptıktan sonra yerini devreden Tuğrul Yalçınkaya kürsüye çıkarak Esenler teşkilatına teşekkür etti.

İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı kürsüden Esenler İlçe teşkilatına yeni dönem için tavsiye ve başarılar diledikten sonra bu sefer siyasi konuşmalarını sunmak üzere Genel Başkan Temel Karamollaoğlu kürsüye geldi.

Esenler 7. Olağan Kongresinde konuşan Karamollaoğlu, Esenler ’in bir Türkiye minyatürü olduğuna işaret ederek işlerinin çok önemli sorumlulukları beraberinde getirdiğini ifade etti.

Karamollaoğlu: “Vatandaşın tek gündemi ekonomidir… Vatandaşın aklını iki konu meşgul ediyor: İşim var mı, bu işte aldığım ücret ile insanca yaşayabilir miyim? “

 Karamollaoğlu, konuşmasının sonuna doğru bir ülkenin itibarının, gösteriş, lüks, israfla dolu politikalar izlemek yâda hazine garantili, dövize endeksli, Sayıştay denetiminden yoksun, devasa projeler yapmakla sağlanamayacağına değindi. Aksine reel sektörü, tarımı, ileri teknoloji sanayini destekleyerek kişi başına milli geliri arttırmak, halkın güven ve refahının tesis edilmesiyle bir devletin itibar sağlayabileceğini ısrarla vurguladı. Bir fıkra ile İktidarın halini özetleyen Karamollaoğlu konuşmasının sonunda iktidarın yürüyüşünden ne ekonomi yönetimi, ne şahsiyetli dış politika, ne de iç huzura dönük bir çözüm beklemediklerini, şimdiye kadar izledikleri politikalardan bunun az çok artık belli olduğunu belirtti. Karamollaoğlu, bu sorunları çözecek, şahsiyetli politikalar izleyecek, müreffeh Türkiye’yi inşa edecek olan kadroların ancak ve ancak Milli Görüş kadroları olabileceğini iddia etti. Teşkilat kadrolarının her zamankinden daha fazla tetikte, planlı, disiplinli çalışması gerektiğini, ana kademeden, kadın kollarına, gençlik kollarından Milli Görüşçü kuruluşlara kadar tüm teşkilat mensuplarının canla başla çalışacağına inandığını hatırlatan Karamollaoğlu salonun coşkulu alkışları altında diğer programlarına katılmak üzere salondan ayrıldı.

Kongre Divan heyeti bundan sonra sözü Faaliyet raporunu okuması için Muhammet Demir ve Mali raporu okuması için Ahmet Nal’a verdi. Raporların ibrası delegeler tarafından oylandıktan sonra, Hulusi Özbek ve Yönetim Listesi Divan Başkanı tarafından takdim edilerek Delegelerin ibrasına sunuldu. Ardından Seçim Kurulu tarafından kurulan sandıklarda Delegelerin oy kullanımına geçildi. Seçim Kurulu Hulusi Özbek ve Yönetim Listesinin delegeler tarafından aldığı oylar neticesinde İlçe Başkanlık ve Yönetimini onaylayan mazbatasını teslim etti.

Saadet Partisi Esenler 7. Olağan Kongrede seçilen Hulusi ÖZBEK ve Yönetim Listesi

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   Saadet Partisi Esenler Temel Karamollaoğlu Hulisi Özbek

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>