Şahin’e CHP’lilerden tepki-İYİ Partiye mesaj

Partililer ilçe başkanının yazmak istediği isimlerden Kemal Şahin'e müthiş tepkili.

22:00:04 | 2019-02-12

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala partilerin il ilçe Belediye Başkan adayları kesinleşmeye başladı. Esenler’de CHP –İYİ Parti Millet ittifakı altında birleşerek ortak aday tanıtımını 10-02- 2019 Pazar günü gerçekleştirdi.
Esenler’de belediye başkanı aday tanıtımı bitti ancak her iki parti arasında belediye meclis üyeleri sırası ve dağılımı ne şekilde olacağı, bu hassas nokta önemli bir kırılma ortaya çıkaracak mı? Özellikle CHP’li seçmenler verilecek kararı merakla bekliyor. 

Biz yerel gazeteciler olarak, tarafsızlık ilkesiyle seçmene sorduk, aldığımız cevapları kamuoyunun bilgisine sunmak görevimiz. CHP Esenler ilçesi içe dönük kavga yapmakla meşgul olduğundan seçim çalışmalarına bir türlü odaklanamıyor. CHP’de hem ilçe yönetimi hem de partililer meclis üyesi kimlerin olacağı veya olmayacağı konusunda kesin kararlı. Edindiğimiz bilgilere göre İlçe başkanı ve yönetimi, ilçe kongresini kazanmak için söz verdiği bazı kişileri niteliğini değerlndirmeden meclis üyeliğinde ilk beşe yazmakta kararlı, ancak partililer ilçe başkanının yazmak istediği isimlere müthiş tepkili. CHP’liler “biz bu arkadaşları meclis üyesi olarak görmek istemiyoruz. İlçe başkanı bu kişileri listeye yazarsa OY VERMEYİZ” diyorlar.

CHP’lilerin tepki koydukları ve ismini görmek istemedikler mevcut meclis üyesi Kemal Şahin ve eski meclis üyesi Cihangir Kaymakçı olduğunu söylüyorlar. Bizlerde meclisi ve Esenler’deki gelişmeleri yakından takip eden gazeteciler olarak bu iki arkadaşın hem halk adına hem de partileri adına olumlu bir iş yaptıklarını söyleyen kimseye rastlamadık.
Kemal Şahin: Meclis oturumunda 5 yıl boyunca birkaç kez söz alarak konuştu. ağababalarının ısmarlama metni meclis kürsüsünden okuma talimatını beceremeyen Şahin’in ellerinin titrediğine, boğazının düğümlendiğine, yani ısmarlama yazılı metni okurken bile doğru dürüst okuyamadığına şahit olduk. Bu durumu AKP’li meclis üyeleri tarafından gülüşmelere neden oldu ve alay konusu yapıldı. Hatta Belediye Başkan yardımcısı tarafından “Kemal beyin anlamama özgürlüğü var” diğer bir AKP’li meclis üyesinin ise “5 yıl görev yapan Kemal Şahin meclis işleyişini öğrenemedi, sayın üye teklife itiraz yapıyor, halbuki rapora itiraz yapması gerekir” diyerek alay etti.
Şahin kendi arkadaşını AKP’li meclis üyelerine evrakta sahtecilik yaparak şikayet etti. İftiralarla, karalamalarla meclis gurup başkanını suçlayan ve ilçe başkanıyla birlik olup partiden attırmaya kalkışan birisidir. İmar konusunda meclise gelen raporlar hakkında bir kelime dahi konuşamayan Şahin bütçe görüşmelerinde kulaktan dolma ve sigortacı ağzıyla konuşan birisidir.

Şahin meclis üyesi arkadaşlarıyla hiçbir zaman uyum içinde olmadı. Meclis grup başkanı ve diğer meclis üyesi hayır diyerek itiraz ettikleri rapora kendisi defalarca evet dedi. 544 parsel plan notlarına grup başkanı itiraz etmişti ve kendisini uyarmasına rağmen 544 parselin onaylanmasına evet dedi.
Şahin, meclis üyesi arkadaşlarının komisyon seçimlerinde “bizle ilgisi olmadığını seçilecek kişinin AKP’li meclis üyesi olduğunu ve biz bu seçimde hayır oyu kullanacağız” demelerine rağmen Şahin AKP’li meclis üyesine oy kullanarak parti disiplinine uymayan birisidir.

Biz gazeteciler olarak meclis haberlerini gazetelerimizde haberleştirdik. CHP’li seçmenlerle yaptığımız görüşmelerde ise “ Şahin, İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu korumasındadır. Çok güçlü lobisi olan Şahin’e partililer dokunamaz. Kendisi aynı zamanda mahalle delege ağasıdır. Şahin kimseyi takmayan şımarık birisidir ve kongre salonunda kendi partilisine basın ve partiler önünde onur kırıcı ve küfürlü sözler sarf eden birisidir. Ayrıştıran, ötekileştiren karaktere sahip olan Şahin delege gücünü arkasına alarak ilçe yönetimine kendi akrabalarını yerleştirdiği için kendisinin meclis üyeliğine karşıyız. Şahin hangi listede olursa olsun oy vermeyeceğiz. Bir diğer sıralamada olan Cihangir KAYMAKÇI 2 dönem meclis üyeliği yaptı hiçbir katkısını görmediğimiz için  tekrar listelerde olmasını istemiyoruz” diyerek şartlarını dile getirdiler.
CHP’liler İYİ partiye başarılar dileyerek önerilerini dikkate alınması durumunda canla başla çalışacaklarını söylediler. Aksi durumda bu arkadaşların olduğu listeye oy vermeyeceğe, hiçbir çalışmaya katılmayacağız. Tek oy kullanırız ve o oyumuzu İBB Adayımıza vereceğiz.

Haber/İsmail Danış-Litros Haber

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>