Sahte hoca Burhan Dalğalı Terör propagandası yapmak suçundan da tahliye edildi

Cinsel istismar ve terör propagandası suçlarından yargılanan sahte hoca Burhan Dalğali, tahliye edildi

00:32:12 | 2021-02-14

Haber/ Hasan Korkmaz

Dini duyguları istismar ederek kadınlara cinsel tacizde bulunan ve terör örgütü propagandası yapmak suçlarından hapis cezasıyla yargılanan sahte hoca Burhan Dalğali tahliye edildi. Mahkeme, tanıkların dinlenmesine hükmederek duruşmayı erteledi.

Esenler'de kendisini hoca olarak tanıttığı kadınları evliliklerini kurtarma vaadiyle dolandırdığı iddiasıyla, 'dini inanç ve duygularının istismarı suretiyle dolandırıcılık' suçundan 7 yıla kadar hapsi istenen sanık Burhan Dalğali hakkında sosyal medyada yer alan başka fotoğraflar nedeniyle  terör örgütü propagandası yapmak' suçundan dava açılmıştı.Bakırköy 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 7 yıla kadar hapis istemiyle açılan davadan tahliye edilen ancak 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan tutukluluğu devam eden sanık Dalğali'nin yargılanmasına başlandı. Sanık duruşmaya Burhan Dalğali ile avukatı katıldı.

"PKK İLE ALAKAM YOKTUR"

Sanık Burhan Dalğali savunmasında, "PKK ile hiçbir alakam yoktur. O iftar yemeğine sadece iftar yemeği olduğu için gittim. Propaganda amaçlı bir dua yapmadım. PKK örgütüne karşı bir insanım. HDP üyeliğim kesinlikle yoktur. Beş vakit namaz kılan bir vatandaşım yalan söyleyemem. Ne bayrak, ne Abdullah Öcalan'ın resmini görmedim ama bundan sonra bana ders olsun ki asla HDP'nin adının geçtiği, resminin bulunduğu yerde bulunmayacağım. Tahliyemi ve beraatimi talep ediyorum" dedi.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   İstanbul Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı CHP İYİ PARTİ Sadet Partisi

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>