ŞOV YAPMA ŞOV YAPMA

Hafif batı tarzı bir pop müzik parçasının da sözleri şov yapma, şov yapma şeklindedir. Aysel Gürel sözlerini yazmış Onno Tunç bestelemiştir. Sözler şöyledir:

08:02:28 | 2018-11-22
ALİ CANTÜRK
ALİ CANTÜRK      canturkali52@gmail.com

…Macunlu sohbetler

Hedefsiz şikayetler
Mangaldan taştı küller
Nerden çıktı bu süperler
Aynı şov bu hep aynı hep aynı
Büyülü aşklar
Bakışlarla süslenen
Yalanlara tatlı soslar
Şov yapma şov yapma
Farketmez anladık seni
Her yerde sen vardın
Taktikler bitti, bitti mi?
Şov yapma eylemi şarkı sözü olduğuna göre epey popüler olmalı. Populer ki belediye başkanı muhtara şov yapma diye hitap edebiliyor!

Şov yapma kimi ruhların kendilerinden emin olmak ve iyi hisetmek için mutlaka bir izleyici kitlesine ihtiyaç duyması sonucu ortaya çıkan durum olup, arada bir olanı doğal olabilir ama sıklaştıkça, alışkanlık haline geldikçe bir de karşıdakini bir şey bilmez tavırlar sergilendikçe sıkıcı oluyor.

Şov yapanların başkalarını şov yapma diye eleştirmesi de epeyce aşikar bir tarzdır!

Her türlü yetki elinde iken kentsel dönüşüm adına ortaya dört başı mamur güzel proje ortaya koyamayan, söylediği rakamlar birbirini tutmayan, AVM ile mahalle kültürü kuran, 10 katı yüksek saymayan bir yapı, akademik bir çalışma, kurultay yapmıyorsa bilgilendirme adına burnundan kıl aldırmıyorsa asıl buna şov yapma ya da sen neymişsin be abi demek gerekir.

Yine şovu kesilen kifayetsizlerin şov yapma gürlemesi sahnelerde çok duyulmuştur. Kifayetsizdir, çünkü seyredilmeye değen şov kesilmez! Yıpratmak için kesilmeye çalışılsa bile diğer izleyiciler buna müsaade etmez.

Şovmenlerin artislerin şov yapması normaldir! Onlar şov dünyasının insanıdır.

Kuralı kaidesi belli, sanatsal ve fiziksel beceri istemeyen sadece teknik kurallar ile oynanan oyun için şov tabiri kullanılmaz.Haklı itirazlar ise asla ve asla şov yapma diye susturulmaz.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :  

Tümü