TEKSTİLKENT’TE EMPARK OTOPARK VURGUNU !

21:20:43 | 2018-10-08

TEKSTİLKENT’TE  EMPARK OTOPARK VURGUNU !

Tekstilkent yönetim kurulu 03.04.2016 tarihinde yapılan seçimli olağan genel kurulda

Görevi eski yönetimden devir alması üzerine, Kamuya terki bulunmayan bütün çevresi

Duvarla çevrili bir site olmasına rağmen görevi devam eden yönetim kurulu tarafından

Olağan genel kurullarda ortaklardan alınan bir yetki olmamasına rağmen ortak alanlar 

Depolar ve otopark Türk Ortağı bulunmayan Yabancı Ortaklı EMPARK OTOPARK A.Ş

ile kooperatif yönetimi arasında yetkisiz ve usulsüz yapılan sözleşme, şartları hakkında

Ortaklarına hiçbir resmi bilgilendirme yapılmaması ile kooperatif yönetim kurulunu denetlemekle görevli bulunan denetim kurulu üyelerinin de bu konu hakkında denetim yapmadıkları anlaşılmaktadır. Yap işlet devret modeli ile yapıldığı söylentiler ortakları arasında sürekli kulaktan kulağa dolaşmaktadır.

 

TEKSTLKENT EMPARK OTOPARK ÜCRETLERİNE % 40 ORANINDA ZAM YAPTI..!

 

Tekstilkent’te sitesine araç giriş ve çıkışları Empark Otopark A.Ş tarafından her ne kadar yetkisiz, usulsüzce ORATKLARIN Muvafakat alınmadan yapılıyor olması ortaklar tarafından kabul edilmese’ de Empark Tarafından % 40 Oranında yapılan zam yok artık dedirtti Zamlı uygulama başladı 7,00 TL Ödeyen Otomobillerden 10,00 TL Alınıyor, Ortak yerlere el atmanın engellenmesi için açılan davaları mahkemeler tarafından sonuçlandırılana kadar giriş çıkış ücreti ödemeye mahkum edilerek TEKSTİLKENT Yönetimi tarafından park ücreti ödeme zorunda bırakıldığımızdan dolayı aynı günde iki üç sefer işyerimize bir iki saten fazla kalmak zorunda kalan servis araçlarınla giriş çıkış yapmak zorunda kalan tedarikçiler yüksek park ücreti ödemesi yapmalarının faturası tekstilkent’te bulunan ortakların maliyetine yansıtılmaktadır.

 

TEKSTİLKENT 2016 - 2017 GELİR / GİDER HESAP DÖNEMİ OTOPARK GELİRİ YOK!

 

Tekstilkent ortakları yetkisiz görevi devam eden yönetim kurulu tarafından günü geçen site işletme aidatlarının tahsili için İCRA vermesi sonrası dava açarak özel hukuk bürosunun

Haksız kazanç sağlaması sağlanmaktadır. EMPARK Otopark gelirlerini göreve başladığı

günden günümüze kadar YETKİSİZ ve USULSÜZ olmasına rağmen ortaklarını haberdar etmeyen yönetim ile denetim kurulu üyeleri kooperatif yöneticiliği suçunu işlemelerine rağmen bu suçu zincirleme işlemeye devam etmekteler.

 

EMPARK OTOPARK A.Ş YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ ZAMI BERABERİNDE GETİRDİ!

 

Tekstilkent’te Yönetimi tarafından kooperatif ortaklarının muvafakatı alınmaksızın görevi devam eden yönetim kurulu tarafından YETKİ ve USULSÜZ Empark Park projesini hayata geçirmek yöneticilerin kişisel hatalarından kaynaklanmaktadır. Ayrıca Kooperatifler kanununda  ‘’ Yönetim kurulu üyeleri kişisel hatalarından kendileri sorumludur.’’ Denmektedir. 4006 kat maliki ile 3139 kooperatif ortağının ortak kullanım alanları ile otoparkların hiçbir genel kurul kararı olmaksızın yapılan Empark sözleşmesi eski yönetim kurulları tarafından yapılan sözleşmelerden ne farkı var.Hiç bir kooperatif ortağı kaç yıl sözleşme yapıldığı,Ne tarz bir İşletme Şartlarına sahip olduğu hakkında bilgi belge ve hatta 2016 ve 2017 Yıllarında ne kadar gelir elde edildiği GELİR/GİDER Hesaplarına yazılarak genel kurula sunulmamıştır.Bu hususu denetim kurulu üyeleri tarafından denetlenmemiştir.

Haber: Şenol Özyurt

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   Esenler giyimkent tekstilkent

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>