Tekstilkent Yönetimi Yaşar Küçükçalık,2 yıldır takip ettiği davayı geri çekti!

Esenler Belediyesinin Tekstilkentte verdiği ruhsatların yönetim planına ve tapu imarına aykırılık nedeniyle Tekstilkent Yaşar Küçükçalık Yönetimi tarafından işyerlerine 2018 yılında açtığı ve 2 yıldır takip ettiği davayı geri çekti.

02:27:35 | 2021-01-20

Tekstilkent yönetimi herhangi bir sebebi olmayan ve anlaşılmayan 2 yıldır takip ettiği davadan vazgeçti. Bu davada asli müdahil olan Aykut Saka mağdur olduğunu ifade ederek gazetemize açıklamalarda bulundu.

Tekstilkent Tasfiye Grubu Başkanı Aykut SAKA Davayı baştan beri takip ettiğini ifade ederek şunları söyledi Saka “ Tekstilkent yönetim planına,  işyerlerin tapu imarına ve iskanlarına aykırı gıda imalat ve satışı yapan ve kanunlara aykırı olarak Esenler Belediyesinden çalışma ruhsatı alan işyerlerinin TAHLİYESİ için Yaşar Küçükçalık Yönetimi Kanunlara uygun olarak Bakırköy 5.Sulh Hukuk Mahkemesinde (2018/1168 E.) dava açmasına rağmen daha sonra davanın sonuçlarından çekinen Yaşar Küçükçalık Yönetimi açtığı davayı geri çekti. Davayı geri çekmesine anlam veremedik.”

Saka  “Bakırköy 5.Sulh Hukuk Mahkemesi, bilirkişi keşif gününü 11.01.2021 tarihinde olmasına karar vermesine rağmen Yaşar Küçükçalık Yönetimi keşif ve bilirkişisi incelemesi talebinin olmadığını, keşif ve bilirkişi incelemesi kararının kaldırılmasını, Yaşar Küçükçalık Yönetimi olarak 09.11.2020 tarihli celseye katılım sağlamadıklarından ve mazeret dilekçesi vermediklerinden dolayı H.M.K. maddesi gereğince dava dosyasının işlemden kaldırılmasını, şahsımın davaya müdahil yetkisi olmadığını, davaya müdahale ederek bilirkişi ücreti yatırmamın ve davayı devam ettirmemin suç olduğunu iddia ederek, şahsım hakkında da mahkemenin suç duyurusu yapmasını, 08.01.2021 tarihli dilekçeyle mahkemeden talep etmesi üzerine davada aslı müdahillik sıfatım fer-i müdahil yapılarak dava dosyası anlamsız olarak işlemden kaldırıldı.”

Tekstilkent Tasfiye Grubu Başkanı Aykut SAKA olarak bu davayı da yakından takip ederek gerekirse kararı istinaf edeceğini gazetemize beyan etti.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   İstanbul Kartal Pendik Maltepe Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı Tekstilkent Giyimkent

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>