Turna “gazetecileri mahkemeye vermek kimseye fayda getirmez”

Esenler Belediyesinin Temmuz ayı 1.meclis toplantısında konuşan Belediye Meclis üyesi Cafer Turna “gazetecileri mahkemeye vermek kimseye fayda getirmez” dedi.

22:33:37 | 2019-07-06

 -- Adversting 5 --

Cafer Turna ‘’yeniden İBB başkanı seçilen İmamoğlu başkanımızı kutluyorum, başarılarını diliyorum. Buradan sayın belediye başkanına çağrıda bulunmak istiyorum. Diyorum ki seçim sürecinde yazılanların konuşulanların çizilenlerin sayın belediye başkanının bir videosunu paylaşan arkadaşlarımıza ne yazık ki dava açılmıştır. Bu çağrı burada başlasın Türkiye’nin dört bir tarafına yayılsın. İnsanlar yaptıkları haberlerden yazdıklarından yargılanmasın. Eğer yarın bu gazeteciler yargılanır iseler halkın haber alma hakkını da ellerinden almış olacağız. Dolayısıyla sadece gazetecilerin değil yurttaşların siyasilerin konuştuklarını halka sunmakla görevlidir onlar. Bu eylemlerini yerelde olsun ulusalda olsun artık bunlara son verilmesinin gerektiğini düşünüyorum.

Seçim sürecinde çok ciddi ve yakışıksız tartışmalar oldu. Siyasilerin dillerinin çok ileri gittiğini ve ciddi tartışmaların olduğu bir süreci yaşadık. Siyasi figürlere davalar açılarak çok ciddi yatırımlar uygulandı. Yönetenlere yönelik haber yapanlara ciddi yaptırımlar uygulandı. Özgürlüklerin daha da çok törpülendiği bir süreç yaşadık.

Belediye Meclis üyesi Cafer Turna’nın Esenler belediye Meclisindeki yaptığı konuşmanın tamamını izleyebilirsiniz.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   İstanbul Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı Sultangazi

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>