UNUTMAYI SEÇENLER

Seçenlere bakıyorum da büyük çoğunluğu unutmayı da seçiyorlar…

16:00:02 | 2018-11-11
ALİ CANTÜRK
ALİ CANTÜRK      canturkali52@gmail.com

Seçenlere bakıyorum da büyük çoğunluğu unutmayı da seçiyorlar…

Unutuyorlar mı, unutmak işlerine mi geliyor yoksa gerçekten unutkanlar mı yoksa hepsinden birer parça içeriyorlar mı merak ediyorum.

Gönül bu istediği yere konar! Buna kimse itiraz edemez. Bizim itirazımız, günü gününü tutmayan, dediklerinin tersini yapan, çoğu zaman da yaptığı şeyleri unutan veya unutmuş gibi davranarak olmadık işler yapan ve utanmadan başkalarını aynı hususlarda eleştiren anlayışa.

Unuttukları da bir şey değil, yedikleri haltı başkalarına mal etmeleri daha büyük sıkıntı.

Başka parti liderlerine en ağır hakaretleri yapan anlayış, bırak hakareti kendi liderleri eleştirilince kırmızıçizgi hamasetine sığınıveriyor.

Çok da umurumuzda değil birilerinin anlamsız çizgileri! Bizim için kendi çizgimiz önemli.  Biz hak ve hakikati mi söylüyoruz, doğruyu mu savunuyoruz ona bakarız. Kınayanın da kınamasından korkmayız.

Çizgisi olmayan, her gün değişen, dönüşen, kandırılan, yaptıklarını unutan insanların çizgisi kırmızı olsa ne, mor olsa ne?

İnternet ortamında, arama motorlarında, Gülen cemaatine övgü olarak aratın kimler çıkıyor, Amerika ile dost ve müttefik diye aratın kimler çıkıyor, kandırılma diye aratın kimler çıkıyor. Bu kadar belgeye rağmen başkaları Amerikancı, Gülenci, beceriksiz oluyor bunlar ak kaşık oluyor. Gerçekten çok komik oluyor.

Birileri unutabilir ama biz BOP eşbaşkanlığı adına Irak ve Suriye'de hatalarını yanlışlarını unutmuyoruz. Amerikan askerlerine evlerine sağ salim dönmeleri için yapılan duaları unutmuyoruz. Osloyu, askerlerimizin başına çuval geçirilmesini, kendilerine muhalif iken en ağır hakareti edip sonra simbiyotik ilişkiye giren herifleri anında överek yüceltmelerini, yol arkadaşları hain diye anında baltalayıp sattıklarını unutmuyoruz.

Simit hesabını, kimlerin neden fakir olduğunu, gemicikleri, Siyonist katilin mecliste konuşturulmasını,  seçilen, hem de kendileri tarafından seçilen seçilmişlerin keyfi olarak görevden el çektirilmesini ve bu zihniyetin şimdi seçimlerde tekrar oy istemeye gelecek olmalarını unutamıyoruz.

Çok mu umurumuzda değil diyemiyorum! Bizde bu kadar yanlışı unutmak istiyoruz, mutlu olmak bizimde hakkımız ama etrafa salça olanlar yüzünden, haddini bilmeyip sadece kendi kırmızıçizgileri var başkalarının yok sanan eblehler yüzünden unutamıyoruz.

Fazla unutmayın ve unutmayı seçmeyin, unutmak bazen mutluluktur ama yaş ilerledikçe alışkanlık haline gelince altı ıslatmaya sebep olur.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :  

Tümü