Ütebay “AKP. oy deposu olarak gördüğü Esenler hiçbir zaman hak ettiği yere gelemedi”

CHP Esenler İlçe başkanı Bülent Ütebay“AKP. oy deposu olarak gördüğü Esenler hiçbir zaman hak ettiği yere gelemedi” dedi.

17:30:44 | 2019-11-02

Haber:Şenol Özyurt

Gazete Esenlerin kahvaltılı “Esenlerin gündemi” buluşmasında CHP Esenler İlçe başkanı Bülent Ütebay siyasi gündem, İBB ve Askeri alan hakkında açıklamalarda bulundu.

“AKP dönemi bitiyor”

CHP Esenler İlçe başkanı Bülent Ütebay konuşmasına başlarken iktidarın artık Türkiye’yi yönetemeyecek durumda olduğuna vurgu yaparak:  “Türkiye siyasi bir dönüşümün içinde. AKP dönemi bitiyor. Biz umuyoruz ki Türkiye için en az zararla sonlanması. Çünkü bu çöküş giderken Türkiye’ye zarar vererek gidiliyor. Bizler bu gidişatın minimum zararla kapatılmasını istiyoruz.

“AKP. oy deposu olarak gördüğü Esenler hiçbir zaman hak ettiği yere gelemedi”

Ütebey “ülkemizde ki siyasi dönüşümün gerçekleşirken, Esenler siyasetinin neresinde olduğumuza bakıyorum. Önümüzdeki dönem İstanbul’da en hızlı dönüşüm olacak ilçe Esenler olduğuna inanıyorum. AKP. oy deposu olarak gördüğü Esenler hiçbir zaman hak ettiği yere gelemedi. AKP döneminde hak ettiği hizmetleri alamadı. AKP’ye çok fazla oy verdi, oy deposu olarak görüldü. Ama hizmet alma noktasında en gerilerde olan ilçelerden bir tanesi oldu. Ve bunun için Esenlerde hızlı bir dönüşüm olacak.”

“Dörtyol Cumhuriyet Meydanı Esenlere yakışır bir meydan olacak”

İBB CHP tarafından kazanılmasının büyük bir şans oduğunu söyleyen Ütebay “Özellikle İBB halkçı bir belediye anlayışının gelmesiyle Esenler gibi gelişmekte olan ilçe çok daha anlam kazanıyor. İBB mesela halk süt ve kreş gibi projeleri anlam bulacak. İBB Başkanımız İstanbul’un dokuz ilçesinin meydanlarını düzenlenmesinde Esenler Dörtyol Cumhuriyet Meydanı da var. Atatürk heykeli ve yeşil alan çalışması projesi yapılıyor. Esenlilerin haftada bir veya iki defa uğrayacağı nefes alacağı yer olan Dörtyol Cumhuriyet Meydanı Esenlere yakışır bir meydan olacak. Çevre düzenlenmesi proje aşamasında yakın uygulanacak. Sosyal belediyecilik anlayışının ortaya çıktığını Esenler halkı görecektir.”

“Esenleri cezalandırmak anlamına gelir”

Ütebay “Askeri alanda İBB VE Esenler belediyesinin bir protokolü vardı. Bu protokol iki seçim arasında Ekrem beyin kazandığı gün Esenler belediyesinin tek taraflı protokolü iptal edildi. Bu tabi ki Esenleri cezalandırmak anlamına gelir. İBB burada yapacağı hizmetlerden ve projelerden el çektirilmek istendi. İBB, AKP elindeyken beraberce yapılıyordu. CHP. Eline geçtiyse elinin tersiyle bu projeden vazgeçilmesi manidardır. Siz CHP oy verdiniz bizde sizi cezalandırıyoruz manasına gelir. Zannediyoruz ki bu konun hukuksal mücadelesi verilir. Burası Ne CHP, nede AKP Esenlerlilerin İstanbulluların yeridir. Esenlerden büyük bir alanı önümüzdeki on yılı değil, yüz yılı planlayarak bir plan yapılmalı. Orada kurulacak olan çağdaş modern bir kent oluşturmak. Bunun particiliği olmaz. Çocuklarımızın geleceğini ilgilendiren bir proje olarak bakılmalı.”

“Esenlerde Yeterli alt yapısı yapılmış toplanma alanları yoktur.”

Ütebay “Baktığımızda Esenlerde sağlıksız bir yapılanma var. Birçok konu var trafik keşmekeşi, depreme hazırlıksız bir Esenler var. Esenlerde Yeterli alt yapısı yapılmış toplanma alanları yoktur. Deprem toplanma alanlarımız İstanbul’da yüzde yüz azalmış.  Deprem için hiçbir hazırlık yapılmamış.”

“İBB’ de çalışan personelin birçoğu partizanca kadrolaşmış durumda”

Ütebay “Dolayısıyla bu gösteriyor ki AKP iktidarında bizim geleceğimiz çalınmış. Bizler yeniden gelecek inşa etmek durumundayız. Bunun için birçok zorluk önümüze çıkartıyorlar. İBB’ de çalışan personelin birçoğu partizanca kadrolaşmış durumda. İBB işler çok yavaş diye şikâyet alıyoruz bunu en büyük nedeni bu partizanca kadrolaşmanın getirdiği sonuçlar. Ekrem beyi çabalarını görüyoruz. İşlere takoz olan engel olan bir yapı var. Bu yapının altı ayda ancak çözülebileceğini öngörüyoruz. Çözüldükten sonrada inanıyorum ki İBB’nin çalışmalarının yanı sıra en hızlı dönüşüm olacak ilçelerin başında Esenlerde olacaktır.”

“partiyi demokratik bir şekilde kongreye hazırlamak bunun için çalışmalarımızı hazırladık

Yaklaşan kongre süreci hakkında Ütebay “ben mevcut ilçe başkanıyım en önemli görevim partiyi demokratik bir şekilde kongreye hazırlamak bunun için çalışmalarımızı hazırladık. Üye listelerimiz askıya çıktı. İtirazlar oldu değerlendirdik. Kongre süreci devam ediyor 17 Kasımda mahalle delege seçimlerimiz başlayacak. Her mahalleye mutlaka sandık koyacağız. Demokratik bir şekilde delegelerimizi seçeceğiz.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı

Tümü