Ütebay’dan Kaftancıoğlu Açıklaması

CHP Esenler İlçe Başkanı Bülent Ütebay, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen hapis cezasının istinaf mahkemesince onanmasının ardından kamuoyuna basın açıklaması yayınladı

05:18:28 | 2020-06-27

CHP Esenler İlçe Başkanlığı Basın Açıklaması

Demokrasi ve adaletin hepimiz için vazgeçilmez olduğunu biliyoruz.

Üstelik maalesef bağımsız olması beklenen ülkemizin temeli olan yargının giderek güven kaybettiği bir dönemden geçiyoruz. Gelinen noktada görülüyor ki Kaftancıoğlu kararı siyasi karardır.

İktidar her türlü ekonomik gücünü, medya gücünü kullanmasına rağmen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni kaybettiğini hala hazmedememiştir.

İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu’na verilen hapis cezasının istinaf mahkemesince onanması ile de kararın bu hazımsızlığın sonucu olduğu kanaatindeyiz ve karar hukuki dayanaktan yoksundur, jet hızıyla verilmiş temel hukuk kaidelerinden yoksun siyasi bir karardır. Siyasi iktidar artık sandıkta başarı elde edemeyeceğini anlamış ekonomik kriz, işsizlik ve giderek totoliterleşen yönetimi ile sandıktan çekindiğini göstermiştir. Oysaki çözüm sandıktır, hukuktur, ifade özgürlüğüdür, demokrasidir.

İktidar yaptığı uygulamalarla muhalif kesimler üzerinde sindirme politikası yapmaya çalışmaktadır. Düşünce ve ifade özgürlüğü ihlal edilmektedir. Her muhalif konuşanın ceza aldığı bir iklim yaratılmak istenmektedir.

Bizler, İstanbul zaferinin mimarlarından cesur aydın, sağlam duruşundan taviz vermeyen partimizin İstanbul il başkanı Canan Kaftancıoğlu’na sahip çıkıyoruz. Tüm partililerimize ve haksızlığa uğrayanlara da sahip çıkacağız!

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

CHP Esenler İlçe Başkanı

Bülent Ütebay

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   İstanbul Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>