40 Yılını Dolduran Esnafa Plaket verildi.

Esenler Metro düğün salonunda gerçekleşen "Esnaf odası, Esnafına hesap veriyor " toplantısının 6.ncısı düzenlendi. Toplantıda ülkemizde yaşanan ekonomik krizde zor şartlar altında ticaret yapan 30-40 yılını dolduran başarılı esnafa plaket verildi.

19:25:36 | 2020-02-02

Esenler Esnaf ve Sanatkârlar kooperatifi başkanı Şükrü Şahin, 6 yıl önce söz verdiği gibi kooperatifin ve birleşik esnaf odasının hesabını her yıl geleneksel olarak düzenlediği buluşmada üyelerine yapılan hizmetlerin ve çalışmaların  hesabını verdi.

Programın sunumunu kooperatif başkan vekili Soner Karabulut yaparken çok özel konuklarda programda  hazır bulundular. Program açılış ve selamlama konuşmalarında İstanbul Esnaf Kefalet Kooperatifler Birliği Başkanı Temel Çoruh ve Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Osman Gökçebaş odanın bu çalışmalarını taktirle karşıladıklarını herkese örnek bir çalışma olduklarını dile getirdiler. Esenler Esnaf Kefalet kooperatifler birliği ve aynı zamanda Esenler Birleşik esnaf ve sanatkârlar odası  başkanlığı görevini yürüten Şükrü Şahin programda yaptığı konuşmada seçimde söz verdiği "Esnaf odası, Esnafına hesap veriyor" toplantılarının 6.ncısını düzenlediklerini  dile getirdi.

Şahin "Milletimize ve esnaflarımıza söz verdik. Şeffaf olacağız” dedi. Şahin   konuşmasında yıl içerisindeki harcamaları tek tek anlatırken, kooperatif ve birlik olarak çok özel bir projeye de imza attıklarını Avrupa birliği olan projenin ilk etabını aştıklarını dile getirdi. Esenler kültür projesi olan LitrosBag sınırları olmayan bir projeyi hayata geçirdiklerini sözlerine ekledi. Şahin "Hızla gelişen dünya, el işçiliğine ve tecrübe gerektiren örfi ve sanat ve zanaatları yapan ustaları adeta unutmuştur. Avrupa birliği olan bu projede ilk safhayı geçtik. 15 milyon Avroluk bu proje kayıp mesleklerimizi ve değerlerimizi gün yüzüne çıkartacak. Esenler, muhacirlerin çok yaşadığı bir kent. Mübadelede buradan Avrupa’ya göçen Rum kökenli insanlarımız oldu. Kaybolan zanaatlarımızı yeniden canlandıracağız "dedi.  Program sonunda 40. yılını dolduran esnaflara plaketler taktim edildi. 

Bu özel programda Esenler Ak Parti İlçe Başkanı Av. Umut Özkan, Saadet Partisi İlçe Başkanı Tuğrul Yalçınkaya,  İyi Parti İlçe Başkanı Şeyh Ömer Kara, CHP İlçe Başkan Yardımcısı Cihangir Kaymakçı, Avcılar kredi kooperatifi başkanı Mehmet Kapusuz, Halk eğitim müdürü Turgay Tokmak, Tarım ilçe müdürü Turgut Şişman, Esdef Esenler dernekler federasyonu başkanı Cumali Helvacı, Rizeliler dernek başkanı Süleyman Kahveci, gazeteci Hüseyin Koç, Hasan Gürsoy, Suat Türkoğlu ve ismini sayamadığımız çok sayıda davetli hazır bulunarak bu özel güne şahitlik ettiler. Esenler esnaflarının ilgisi de yoğun oldu. 

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   İstanbul Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>