Yok böyle aday açıklamak

CHP Esenler ilçesinin 8.olağan kongresine sayılı günler kaldı. Kongreye iki adayla gidileceğini daha önce belirtmiştik.

17:54:02 | 2018-11-10
     

Adaylığını ilk açıklayan Halil Özden olmuştu. İkinci adayda diğer aday açıklamasıyla ortaya çıkacaktı. Dört aday vardı. Bunlardan mevcut ilçe başkanın adaylığına kesin gözüyle bakılıyordu. Esenler kamuoyunda adaylar belli oldu denilse de bize pekte inandırıcı gelmedi. Çünkü Kongre öncesi birçok manevranın olacağını hissediyorduk. Ancak örgütün ve partililerin hoşuna gitmeyen bir karar sonucunda; ani bir manevra ile Bülent Ütebay aday gösterildi.

Ütebay adaylığını açıklarken bende gazeteci olarak oradaydım. Adaylık açıklamasında konuşan ilçe başkanı kaybolan 3 yılın hesabını partililere abartılı bir şekilde anlattı. İfade ettikleri fazlada inandırıcı değildi. Sanki biz bu ilçe yaşanan gelişmeleri ve süreci takip etmiyoruz ve görmüyoruz. Bu anlam ifade içerisin bu yönetimin içinden tekrar aday çıkarılması da manidardır. Salonda umutla bekleyen partililerin yapılan bu açıklamalar karşısın da hayal kırıklığına uğradığını gördüm.

 Bülent Ütebay ne açıklayacağını salonda bulunan herkes tarafından merakla bekliyordu. Klasik söylemlerden öte gidemeyen ifadesinde CHP iktidarının fitilini Esenlerden ateşleyeceğiz dedi. Herkesin merakla beklediği projelerini anlatacak sanılırken Esenleri ve partiyi kurtaran projelerini kongrede açıklayacağım dedi. Neden 3 yıllık yönetiminde bu projeleri hayata geçirmedi diye adama sormazlar mı? Bence Ütebay’ın projeleri başkanlığı hayal gözüküyor.

Projelerden yoksun konuşmasında sorulacak sorulara tahammül edemedi Kürsüde konuşurken birazda bocaladı. Neyse ki eski ilçe başkanlarından Cemal Kaya imdada yetişti ve günü kurtardı. Görünen o ki bu başkan adayının işi zor. Buradan anladığım kadarıyla kendisini aday gösterenlerin de işi zor. Çünkü durumu kurtaranların her zaman bu adayın yanında olması gerekiyor benden söylemesi…

21.03.2012 


Bu Yazı 2426 Kez Okunmuş

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :  

Tümü