AKP Küstürmeye Devam Ediyor

Her ne kadar davet edilmemiş olsak da, Esenlerimizi ilgilendiren bu tarihi kongre sürecini Gazeteci kimliğimle takip etmek üzere, Esenler AKP 5.Olağan Kongresine katıldım.

17:52:09 | 2018-11-10
     

Salona girişimle ilk izlenimim salonunda yer yer büyük boşlukların oluşuydu.

Salondaki atmosfere bakıldığında; Gerek yerel seçimlerde, gerek belediye meclis aday adayı seçimlerinde, gerekse AKP Esenler 5.olağan ilçe Kongresinde küskünlerin ve bunun yanında partiye emek vermiş Esenlerli AKP’lilerin dışarıda kalmaları neticesinde küskünlerin sayısında hayli artış olduğu hissiyatı oluşturdu. Bu bir hissiyattı ancak ara ara görüştüğüm partililerin söylemleri hissiyatımı kuvvetlendirir boyuttaydı.

Ve bu durum bende şunu uyandırdı…
Hani bir söylem var ya “Her yükselişin birde inişi vardır” bu ifade tamda burada hayat bulmakta sanki her yükselişin birde çatırdayarak inişi olduğu gibi, 5.olağan kongrede 2 Devlet bakanı, bir il başkanı birde TBBM Başkan Vekili,10 ilçe Bel. Bşk ve ilçe başkanlarının olduğu kongrede olağan olmayan düşüncelere kapılmak hiçte elde değildi.
Sebebini ise şöyle izah etmek gerekirse, geçmiş kongrelerdeki salonlarda ruh vardı. Heyecan vardı. Ve salonlar hınca hınç doluyken nedendir bilinmez bu kongre salonunda sıraların kısmen boş olduğu tespitinin yanı sıra bu durum konuşmacıların söylemlerindeki satır aralarına gizlenmiş boyutlara ulaşmıştı bile. Bir gazeteci olarak salona ilk girdiğim andaki hissiyat yer yer konuşmacılar tarafından ince ince mesajlarla AKP teşkilatına göndermeler yapılıyordu.
Esenleri ilgilendiren böylesi bir tarihi kongrede özellikle yerel basının davet edilmeyişi ayrıca bir gazeteci olarak şahsımı üzdüğüne de belirtmek isterim.

—Bizler yerel gazeteciyiz Esenleri ilgilendiren her konuda destek vermeye hazırız.

—Ancak ötekileştirici tutumlar karşısında sessiz kalmayacağımızı da belirtmek isterim.

İl başkanı kürsüden belediye başkanının ve ilçe başkanının gözünün içine bakarak salonun doluluk oranından memnuniyetsizliğini % 64 oyla belediye başkanlığı alınmış bir partiye hiç yakışmayan… Dercesine yaptığı konuşma içeriği bazı partililerin dikkatlerinden kaçmadığı gibi bende de bazı soru işaretleri oluşturdu.
Bakıldığında il başkanının mevcut durum memnuniyetsizliği ayrıca salon atmosferine yansıdı. Bende bu konuda sayın il başkanın konuşmalarını doğru buluyor ve katılıyorum. Bu kongre de bu salon hınca hınç dolmalıydı.
Özellikle protokol katılımcılarının salonu terk etmesinden sonra neredeyse salonda delegelerden başka kimse kalmamıştı…

Buda gösteriyor ki, AKP çıkışı hızlı olduğu gibi…
Herkes madem bildiğini konuşuyor bende bir gazeteci olarak bu süreci; gözlemlerim ve tecrübelerim doğrultusunda bu yazımı kaleme almış bulunuyorum.

AKP eski mütevazılığini bu kongrede malesef sergileyemedi. 5. Olağan kongre sonunda ilçe başkanlığına seçilen AV. Gökhan Tarhan’a hayırlı olsun temennisinde bulunmak üzere el uzatıp görüşlerini almak istediğimde Sayın Tarhan benden kavgada iter gibi uzaklaşmasına bir anlam veremedim ve bunu da bir gazeteci olarak ifade etmek isterim.

Yaşanan her şeye rağmen AKP Esenler 5.olağan kongresinin Esenlere hayırlı olmasını diler, seçilen yeni yönetime başarılar dilerim.

23.11.2014 


Bu Yazı 5160 Kez Okunmuş

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :  

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>