• AYBİRDİ “Kadın Emeği Değerlidir, Siz De Dayanışmaya Destek Olun”

  CHP Maltepe Kadın Kolları Başkanı Av. Songül Aybirdi “Kadın Emeği Değerlidir, Siz De Dayanışmaya Destek Olun” başlıkla kadın dayanışması için ilçe binası önünde stantlarını açtılar.

  21:48:13 | 2020-12-30

  aber/Elmas Aydoğan

  Kadın emeği dayanışmasına CHP İl Kadın Kolu Başkanı Yeşim Ağırman, CHP Maltepe İlçe Başkanı Ali Cengiz Erol, CHP Kartal Kadın Kolları Başkanı Birgül Karababa, CHP Maltepe Kadın Kolları Başkanı Av. Songül Aybirdi, CHP Maltepe Kadın Kolları yanı sıra Maltepeli el emekleri ile üretim yapan kadınlar katıldı.

  CHP Maltepe İlçe Kadın Kolları desteği ile açılan, kadınların el emekleri ile yaptıkları ürünlerin satışının gerçekleştirdiler.

  CHP Maltepe İlçe Kadın Kolları açmış olduğu kadın emeğine destek için Maltepe’ye gelen CHP İl Kadın Kolu Başkanı Yeşim Ağırman kermes ve açıklanan asgari ücret ile ilgili sorumuza görüşlerini belirtti. Ağırman “kadın kolu başkanımıza kuruma ve yönetime çok teşekkür ederiz. Bizlerin her zaman desteklediği birlik ve beraberliğin de karşı karşıya kadın emeğinin daha görünür olsun.  Gönül ister ki bu tür dayanışma ve çalışmalar sürekli olsun. Başkanımızın girişiminde bir gün değil yılbaşı öncesi olması çok daha anlamlı. Hem insanların bir araya gelmesi, hem de bu enerjiye bu iletişime çok ihtiyacımız olduğu bir dönemde olmasından dolayı Emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

   

  Ağırman “Asgari ücret konusunda ise biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak düşüncemizi söyledik. 3100 olsun diye. İstanbul’da her ilçede stantlar kurduk. Çok aktif bir şekilde açlık sınırı olduğunu ifade ettik. Ama maalesef açıklanan asgari ücret bizlerin bu kadar bağırması hay kırmasına rağmen beklentinin çok çok altında gerçekleşti. Bence İnsanların beklentisinin de çok altında, çok üzücü. Bizler CHP belediyeler olarak açıklamamızı yaptık. Zaten CHP'li belediyeler asgari ücreti 3100 ve yukarı bir ücret açıkladı. Gönül ister ki devlet de aynı duyarlıkta olsun. Kendi gerçeğini ülkenin gerçeğini görsün” dedi.