Balo “Muharrem ayı boyunca kapımız açıktır”

Aleviler için yas ayı olan Muharrem ayı yarın tutulmaya başlanılacak.20- 31 Ağustos tarihleri arasında 12 gün Muharrem Orucu tutulacak. 1 Eylül’de ise Aşure pişirilerek paylaştırılacak.

21:14:54 | 2020-08-19

Aleviler için yas ayı olan Muharrem ayı yarın tutulmaya başlanılacak.20- 31 Ağustos tarihleri arasında 12 gün Muharrem Orucu tutulacak. 1 Eylül’de ise Aşure pişirilerek paylaştırılacak.

Ana Fatma Cemevi Başkanı Hıdır Balo muharrem ayı dolayısıyla açıklama yaptı.

Balo “Hak ve hakikat ayrışın adıdır İmam Hüseyin direnmenin boyun eğmeyenlerin zalimler karşı dik duranların şehit olma ama asla biat etmeyenlerin destanı yazıldığı yerdir kerbela.  kerbela dinmeyen açımız gözyaşımız kanayan yaramızdır, biz aleviler ve ehli beyit evlatları yasımızı yüreğimize nakşedip can cana cemal cemale yası matemi olduğumuz bu günlerde,  bir olma iri olma diri olma şiarıyla cümle canımıza selam olsun. Hızır yardımcınız olsun. Zaman sahipsiz mekân rızasız kalmasın hak bizleri ehlibeytin yolundan ayırmasın. Hak bizi pirsiz nursuz bırakmasın.  Şahı Merdan Ali Hz. Muhammet Mustafa Ana Fatma didarından eksik etmesin. Yolumuzu Allah cümlemiz şerden uzak tutsun bir daha kerbelaları yaşatmasın âşkile canlar.

Muharrem ayı boyunca kapımız acıktır. Lokmalarımız paydır cemimiz her akşam muhabbet ile olacak canlar birliğimiz bir olsun.”

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   İstanbul Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>