• İBB’Yİ AKP Mİ YÖNETİYOR? İŞTE YENİ GENEL SEKRETER YARDIMCISI!

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığına, Çalık Holding bünyesinde bulunan Aktif Bank Yönetim Kurulu Üyesi olan Cemal Ufuk Karakaya getirildi.

  18:51:33 | 2021-05-08

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) bazı görev değişiklikleri yapıldı. Mali İşlerden ve İştiraklerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulunan Turgut Tuncay Önbilgin, İstanbul Yatırım Ajansı (İYA) Başkanlığına atandı. Önbilgin’in yerine ise Genel Sekreter Yardımcılığı görevine Cemal Ufuk Karakaya getirildi.

  Yeni genel sekreter yardımcısı Cemal Ufuk Karakaya’nın özgeçmişi şöyle:

  1975 doğumludur. Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde lisans, The George Washington Üniversitesi Finans Bölümünde yüksek lisans derecesini tamamlamıştır. Bağımsız Denetçi ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Yetki Belgelerine sahip olan Karakaya, çalışma hayatına T.C. Hazine Müsteşarlığında Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcısı olarak başlamıştır.

  Daha sonra Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunda görev almış ve bu Kurumdan Bankalar Yeminli Başmurakıbı olarak ayrılmıştır. Sonrasında 2013 ve 2018 yılları arasında Altınbaş Holding A.Ş.’de Denetim Grup Başkanı ve finansal iştiraklerde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almıştır.

  2018 yılında Aktif Yatırım Bankası A.Ş.’de İştirak Yönetim Grup Başkanı olarak çalışmaya başlamış ve Bankanın iştiraklerinde Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Son olarak Aktif Yatırım Bankası A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Karakaya, evli ve bir çocuk babasıdır.