• Bilal Yüksel son yolculuğa uğurlandı

  Esenler Gündem İmtiyaz sahibi Gazeteci Sait Yılmaz’ın eniştesi ve Uzun yıllar Millî Gazete’nin spor servisi sorumlusu olarak görev yapan Bilal Yüksel vefat etti.

  22:59:36 | 2021-05-08

  Haber/Hasan Gürsoy

  Millî Gazete’nin eski spor müdürlerinden 66 yaşında hayatını kaybeden çevresi tarafından sevilen ve sayılan gazeteci merhum Bilal Yüksel, memleketi Kastamonu Taşköprü’de toprağa verildi.

  Milat Gazetesi Spor Müdürü Ali Yüksel’in babası olan Bilal Yüksel’in cenazesi 06/05/2021 perşembe günü Kastamonu-Taşköprü’de öğle namazını müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Kurban Tepesi’ndeki aile mezarlığına kardeşi merhum Mehmet Salih Yüksel’in yanına defnedildi.

   “MESLEĞİME YÖN VERDİ”

  Gazeteci Sait Yılmaz, Eniştesi Bila Yüksel için şunları ifade etti. Yılmaz “Bilal Yüksel, ablamın eşi benim eniştemdi, bana her zaman her konuda destek olan Millî Gazete’de 1982 yılında benim bu mesleğe başlamama vesile olan bir enişteden ötesiydi. Öğrencilik yıllarımda işyerine ziyaretine gittiğimde sen talebesin der cebime zorla harçlık koyardı. Bir defasında ziyaretine gittiğimde kendisine almış olduğu pantolonu kayın bilader giy şunu bakalım bedeni sana olacak mı dedi ve kendisine aldığı pantolonu bana hediye etti. O kadar cömert, iyilik sever, merhametli ve sevecen biriydi. Daha nasıl anlatılır bilemiyorum. Mekanı cennet peygamber efendimize komşu olsun inşallah. Başımız sağ olsun.”

  Gazete Esenler  olarak gazeteci Sait Yılmaz’ın eniştesi merhum Bilal Yüksel’e Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.