• Bülent Ütebay “ Yalan söyleyen belediye başkanını Esenler halkı hak etmiyor”

  CHP Esenler İlçe Başkanı Bülent Ütebay, AKP’li Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu CHP’nin astığı pankarttaki yerdeki incelemelerde yaptığı açıklamada “yedi yirmi dört yalan söyleyen bir belediye başkanını Eseler halkı hak etmiyor” dedi.

  23:05:27 | 2021-06-20

  Haber /Hasan Gürsoy

  İBB AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İBB Meclisi’nin Mayıs ayı oturumunda, “Kaç yıldır yönetiyorsunuz bir tane spor salonunuz var mı?” diye soran CHP’li meclis üyelerine ‘6 tane spor salonumuz, 6 tane de yüzme havuzumuz var’ açıklamasını yaparak ‘Esenler ’de yüzmeye bekliyoruz’” diyerek başlayan pankart düellosu şöyle gelişti.

  CHP Esenler İlçe Pankartla Sordu

  Göksu'nun ifadesinin doğru olmadığını iddia eden CHP Esenler İlçe Başkanı Bülent Ütebay, ilçe binasına aştığı pankartta, “6 yüzme havuzu, 6 spor salonu nerede?” diye sordu.

  AKP’li Göksu’dan Pankartlı Cevap

  Bunun üzerine AKP’li Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu CHP’nin astığı , “6 yüzme havuzu, 6 spor salonu nerede?” pankartına karşılık. Dörtyol Cumhuriyet Meydanına CHP Esenler İlçe binasının karşısına pankart asarak burada denildi. Yüzme havuzları ve spor salonlarının fotoğraflarının olduğu bir pankartla cevap verdi ve CHP'nin Esenler ‘den haberinin olmadığı bildirildi.

  CHP Esenler İlçe, AKP’li Göksu’ya Pankartlı cevap

  CHP Esenler İlçe Başkanlığını astığı ikinci pankartta bazı havuz ve spor salonlarını İBB’nin yaptığı bazılarının yerlerini park olduğu ve proje aşamasında olduğunu belirtildiği ifade edildi.

  Ardından CHP Esenler İlçe Başkanı Bülent Ütebay'dan bir yalanlama daha geldi. Ütebay, Zekai Şengör Parkı önünden bir video daha paylaşarak burada bir havuz ve spor salonu olmadığını belirterek şunları söyledi.

  “Yedi yirmi dört Esenler halkını kandıran bir belediye başkanı var”

  Ütebay “ yedi yirmi dört Esenler halkını kandıran bir belediye başkanı var. Esenlerde 6 tane yüzme havuzunun 6 tane spor salonunun olduğunu söylemişti. Biz pankartlarla böyle bir havuzun olmadığını esenler halkına anlattık. Onlarda bizim pankartımıza karşılık bir pankart yaptırdılar. İşte havuzlar burada diye ben şimdi o pankartta yazılan havuz var dedikleri yerdeyim. Burası bir park burada havuzda yok spor salonu da yok. Âmâ o pankartlarda burada havuzun olduğunu spor salonunun olduğunu tüm esenlere duyurdular. Bizim yalan söylediğimizi söylediler. Bakın burada kim yalan söylüyor. Kim yalan söylemiyor, hepimiz görelim. Burada havuz var mı spor salonu var mı? Yedi yirmi dört yalan söyleyen bir belediye başkanını Esenler halkı hak etmiyor.