• CHP Maltepe'de Ali Cengiz Erol güven tazeledi!

  Maltepe Belediyesi Yalçın Kızılay Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen CHP Maltepe Olağanüstü Kongresinde Ali Cengiz Erol güven tazeledi

  02:14:01 | 2021-11-19

  Haber/Elmas Aydoğan

  Olağanüstü gerçekleşen Kongreye Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, CHP Tuzla, Pendik, Üsküdar ve Beykoz ilçe Başkanları, HDP, DEVA ve Gelecek Partisi Maltepe ilçe Başkanları, STK Temsilcileri partililer ve delegeler katıldı.

  Kongrenin açılış selamlama konuşmasını ilçe başkanı Rıza Yiğit yaptı. Divan başkanlığını eski bölge Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt seçildi.

  İlk konuşmacı olarak İlçe başkan adaylarından Bülent Tufan vesayet altına girenlere sert bir şekilde seslenerek  “ vesayet altına giren bu arkadaşlara da bir çift lafım var. Belki bugün kongreden ilçe başkanı olarak çıkabilirsiniz. Âmâ uzun vadede asla kazanan sizler olamayacaksınız. Her zaman bu örgütün iradesi her zaman bu örgütün vicdanı galip gelecektir. Bizler siyaset yapma kültürünü partimizin kurumsal kimliğinden alıyoruz. Bu dayatılan anlayışın bu örgütün neferleri örgütün anlayışı tarafından en kısa sürede yok edileceğine inancım tamdır. Bunun için mücadelemiz sürecek.”

  Tufan “Biz süreçte ilçe başkanlığına adaylığımızı koyarken özgür irade ile özgür delege ile demokratik teamüllerin işletileceği bir süreçle yola çıktık. Ancak ortaya çıkartılan anlayış vesayet anlayışı örgütümüzün özgür bireylerinin üzerine bir karabasan gibi çöktü. Biz bu kirli anlayışın içinde yokuz. Biz yol yürürken pırıl pırıl gençlerimiz kadınlarımız özellikle kadınlarımız bu partinin kaderini değiştiren kadınlarımız. Asla bir oyuna asla hiçbir baskıya boyun eğmedi. Önümüzdeki süreçte gençlerimizle kadınlarımızla yeni bir süreçte bu örgütün içerisinde mücadeleye yapmaya devam edeceğimin sözünü veriyorum.”

  Ali Cengiz Erol “bu çıktığım yolda tanıdığım inandığım tek kurum Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe örgütüdür. Bunda hiç kimsenin şüphesi olmasın. İlçe yönetiminin bu zorlu dönemde düşürülmesi zamanlaması asla doğru olmamıştır. Bizler ilimizle genel merkezimizle uyumlu bir şekilde çalışırken yönetim ne yazık ki uyum içerisinde olmamıştır. Ve bu uyumsuzluk dolayısıyla ilçeye de yansımıştır. Ama ne yazık ki uyum içerisinde olmayan yönetim kurulu üyelerim sıra ilçe düşürmeye geldiğinde uyum içerisinde olmuşlardır. Birileri tarafından yönlendirilmişlerdir.”

  Özgür Aksoy “sizlere söz veriyorum. Bu zamana kadar bulunduğum görevlerde ve sonrasında nasıl başım dik sizlerin karşısında çıktıysam bu kongreden sonra ben ve yönetim kurulu üyelerim sadece hizmetle emek ve alın teri ile alınacağız. karşınızda yine başı dik durmanın haklı gururunu yaşayacağım. Hepinizin huzurunda söz veriyorum. Sizlere, Örgütüme ve  Partime laik olacağım. Yolumuz açık olsun hedefimiz iktidar olsun.”

  Konuşmaların ardından seçimlerde CHP  İlçe  Maltepe Başkanlığı için Özgür Aksoy ile Ali Cengiz Erol yarıştı. Özgür Aksoy 142 Ali Cengiz Erol 205 oy alarak CHP Maltepe  İlçe Başkanı oldu