• CHP Maltepe İlçe yönetimi düştü, 9 yönetici istifa etti

  CHP Maltepe İlçe yönetiminden 9 yöneticinin istifası nedeniyle yönetim düştü.

  01:24:42 | 2021-07-07

  Haber/Hasan Gürsoy

  06.07.2021 tarihinde yapılan CHP Maltepe ilçe yönetim kurulu olağan toplantısında 9 ilçe yöneticisi ilçe başkanına istifa mektubunu verdi. Bu nedenden dolayı Maltepe ilçe yönetimini sayısal olarak ve parti tüzüğü gereği görevinden düştü. Düşen CHP Maltepe ilçe yönetimine kayyum olarak İstanbul il yönetim kurulu üyesi Eser Şenay atandı.

  Kayyum olarak atanan Eser Şenay 45 gün içerisinde CHP Maltepe ilçesini seçimli olağan üstü kongreye götürecek.

  Aldığımız bilgilere göre istifa eden 5 ilçe yöneticisinin geçen kongrede ilçe başkanlık yarışında bulunan Savaş Yücel’in ekiplinden seçilmişlerdi. Diğer istifa eden 4 yönetici ise mevcut ilçe başkanı Ali Cengiz Erol’un listesinden yönetime seçilmişlerdi.

  Bu istifaların arkasında 1.Bölge milletvekilinin olduğu iddia edilmektedir. Mevcut ilçe başkanı Ali Cengiz Erol’un tekrar ilçe başkan adayı olacağı kulislerde konuşuluyor. 45 gün sonra yapılacak ilçe kongresinde kaç ilçe başkan adayı olacağı merakla beklenmektedir. Yeni yapılacak CHP Maltepe ilçe kongresinin CHP il Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun tavrı merak edilmektedir. İlçe başkanlık sonuçları geleceğin Maltepe’sinin belirlenmesinde önemli bir rol oynayacak. Bu kongre birçok dengelerin değişeceği söyleniliyor.

  CHP Maltepe İlçe Başkanlığından istifa eden isimler

  Ufuk Barış,

  Seda Karaman,

  Göksu Nak,

  Deniz Berk Sayar,

  Cihan Köse,

  Cumhur Yılmaz,

  Olcay Yılmaz,

  Melih Armutlu

  Alican Demirtaş