• CORONEKONOMİ.!!!

  Ülkemizde herkes uzman, herkes her şeyi biliyor. Hele bir kişi varki o her şeyi biliyor.

  01:33:18 | 2021-11-22

  Özal dan beri herkes ekonomist, Pandemiden beri herkes corono uzmanı. Enteresan olanda bu. Herkes ekonomist ekonomi yerlerde geziyor. Bugün dünyada dolar karşısında en fazla değer yitiren para Türk lirası.

  Bu kadar çok bilenin olduğu ülkede dağdaki çobandan, şehrin varoşlarında çöp toplayan arkadaşlarımıza kadar, çoluk çocuk ezcümle herkes corona uzmanı. Ne yazık ki bu kadar çok bilene rağmen günde 25-30 bin arası pozitif vaka ve 200-250 ölüm var.

  Bu sorunları bildiğimizi sanıp çözemiyorsak demek ki hiçbir şey bilmiyoruz. Bildiğimiz sanıp kendimizi kandırıyoruz.

  Her akşam ekranlara çıkan yorumcular ise diyecek laf bulamıyorum. Türkiyenin gurur tablosu her şeyi biliyorlar her şey onlardan soruluyor. Üstelik bu adamlar bu sayede parada kazanıyorlar. Mesleği yanlış seçmişiz. Olacaktın yorumcu kapacaktın parayı. Hele de iktidara dayamışsan sırtını yemede yanında kim tutar seni.

  Batmış ekonomiyi nasılda çok iyi diye anlatıyorlar. Hayal alemine dalsalar bile böyle anlatamazlar. Bazı hızını alamayıp, trenden ateş gibi erken atlayanlar olsa da Süleyman hadi Veysi koşun tekrar binin trene. Bir şartım var ama elinize yüzünü bulaştırmayın bir daha. Bağış yapın büyükelçi olun.

  Allah yorumcunun yağcının yalakanın malı götüreninde hayırlısını versin. Baksana ne

  Hale düştük. Allah bakanların, maliyecilerin merkez bankası başkanında hayırlısını versin. Döviz-faiz orantısında hep sınıfta kalıyorlar. Adam hiç olmazsa alır ekonomi kitabının önsözünü okur.

  Yok bunlar adam olmazlar. Bu işte bir iş var mutlaka bir iş var. İç-dış güçler, terör, Bay Kemal Akşener yüzünde bu hale düştük diyemiyorlar. Hele o AKşener var ya AK partinin AK’ını çalmış bizimkiler uyanmıyor. Bu yüzdende oylarımız AKşener’e kaçıyor. Bunu düzeltmemiz lazım.

  Durum öyle gösteriyor ki bu iktidar gidici. Tencerenin kaynamadığı, maliyetlerin arttığı bir süreçte adalet ve yargıya güven olmadan piyasalara güven gelmez. Erken seçim iyi geçime geçiş olacaktır.

  Allah yeni gelecek iktidarında hayırlısını versin.!!!!