CUMHURBAŞKANI GELİYOR

Cumhurbaşkanı geliyor! Aman efendim aman, hoş gelsin sefa gelsin de sanki ilk defa geliyor, sanki fabrika açılışı yapacak, sanki başımız göğe erecek!

21:06:58 | 2018-12-14
ALİ CANTÜRK
ALİ CANTÜRK      canturkali52@gmail.com

Cumhurbaşkanı geliyor! Aman efendim aman, hoş gelsin sefa gelsin de sanki ilk defa geliyor, sanki fabrika açılışı yapacak, sanki başımız göğe erecek!

Geliş haberi 1940-1950 li yılların havasında sunuluyor! Malumunuz o yılların hastalığı devlet büyüğü geliyor diye kasabalarda bando mızıka takımı kurulup uzaktan selamlamalar ile beklentilerin boşa çıkması filmlere bile konu olmuştur.

Sayın cumhurbaşkanı geliyor da Oruç Reis mahallesinin sorunlarından haberi var mı? Daha önce iki TOKİ başkanının ve belediye başkanının çözeceğiz dediği, 477 parsel hala çözeceğiz denilerek belirsizliğe bırakılmaktadır, bu konu ile ilgili malumatı var mıdır?

Havaalanı Mahallesinde şikâyetler birikti, dernek oldu!

Sayın cumhurbaşkanı bu gelişinde cami açılışı da yapacak peki, Davutpaşa Mahallesinde, başkanlık seçimleri arifesinde yani yaklaşık 4 ay önce temel kazısı yapılıp, etrafı kapatılan, tabelası asılmadığı için kim tarafından yapıldığı belli olmayan, kazık çakılıp, sonra hafriyatın bir kısmı alınan cami inşaatının akıbeti ne olacak, bunun hakkında bilgisi var mı?

İhalesi bu işler nasıl yapılıyor? Hayırsever bir yaptı ise kim yaptı? İhale edilecek ise yapılan işler ihaleden düşülecek mi? Hem ihale edilip hem de cami yararına para toplatılıp fitneye sebep mi olunacak?

Sayın cumhurbaşkanı Yolağzı mevkiinde her yağmurdan sonra baskına maruz kalan binalar hakkında bir bilgisi var mı? Altyapı çalışmaları yapıldığı halde sorunun çözülemediğini biliyor mu?

Sayın cumhurbaşkanı Yavuz Selim Mahallesinde halkın kentsel dönüşüme sıcak baktığını, belediye yönetiminin 3-4 yıldır ipe un serdiğini, yapılan çalışmalara destek olacağı yerde kendim yapacağım havası ile yine büyükşehir belediyesine havale edip seçim öncesi göstermelik proje sunumu yaptığını ve olayın Arapsaçına döndüğünü biliyor mu?

Sayın cumhurbaşkanı mevcut belediye yönetiminin 2009- 2014 stratejik planında da yer alan Çifte Havuzlar Mahallesi Kentsel dönüşümünün hala başlamadığını, cek caklar ile sürecin geçirildiğini biliyor mu? Yani kaybolan 8 yıl!

Şimdi birileri diyecek ki koskoca cumhurbaşkanı bunlarla mı ilgilenecek, başka işi yok mu? Dediklerinde haklılar da alacakları yok! Bunları o takip etmese de bunları takip edecek, bunları yapacak iradeyi o seçecek. Dünya lideri olmak kolay mı?

Burnunun dibindeki görüp düzeltemeyenin dünya liderliği slogandan öteye gider mi?

Benim ilçemin kronik hale gelmiş sorunlarından haberi olmayan birileri buralara gelip boşu boşuna masrafa sebep olmasın! Bak baltayı yine taşa vurduk, tanıtım da israf olmaz, itibardan tasarruf yapılmaz anlayışına sahip zihniyete masraftan bahsediyorum. İsraf değil masraf hemi de!

Hep söylüyorum: Bazı şeyleri görememenin sebebi ya derin uykudur ya zihnin başka konular ile meşgul olmasıdır ya da iş yapma aşkının bitmesidir. Her gelişin bir gidişi olur. Boş iler ile uğraşanlar boşu boşuna gider.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :  

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>