Esenler'de özel hastanede yangın

Esenler Menderes Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi üzerinde bulunan özel bir hastanenin yoğun bakım servisinde yangın çıktı.

04:48:42 | 2020-07-18

Esenlerde Menderes Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi üzerinde bulunan 5 katlı özel bir hastanenin dördüncü katında yoğun bakım servisinde henüz bilinmeyen nedenlerle çıkan yangın, saat 20.30'da başladı. İlk belirlemelere göre yangın elektrikli bir cihazda başladığı ifade ediliyor.

Bazı yatakların alev alması sonucu büyüyen yangına ilk müdahale, hastane personeli tarafından yapıldı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Çevre ilçelerden 5 itfaiye ekibi olay yerine intikal etti.  Ölen ya da yaralananın olmadığı yangın itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede kontrol altına alındı. İçerden camlarını açamayan hastane personeli, dışardan itfaiye ekipleri tarafından camlar kırılarak duman tahliyesini gerçekleştirdiler. Müdahale sırasında polis ekipleri hastanenin çevresinde güvenlik önlemi aldı. Aynı zamanda 15 adet 112 acil ambulansı hastaları tahliyesi için hazır bulundu. Yoğun bakım ünitesinde yatan yaklaşık 9 entübe hastasının başka servise alındı. Bu hastalardan 3 entübe hastası başka hastaneye sevk edildi.

Hastanenin yaklaşık bir saat süren duman tahliyesinin ardında ekipler hastaneden ayrıldılar.

Daha sonra;

ESENLER KAYMAKAMLIĞI AÇIKLAMA YAPTI

Esenler Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada, saat 20.30 sıralarında, Menderes Mahallesi Atış Alanı Caddesi'nde faaliyet gösteren özel bir hastanenin dördüncü katında bulunan yoğun bakım bölümün de yangın çıktığı ihbarı üzerine, bölgeye itfaiye ekiplerinin sevk edildiği belirtildi.

Bugün saat 20.30 sıralarında ilçemiz Menderes Mahallesi, Atış Alanı Caddesinde faaliyet gösteren özel bir hastanenin 4. Kat yoğun bakım bölümünde yangın ihbarı alınmıştır.

Söz konusu ihbar üzerine itfaiye ekipleri sevk edilmiş, alınan ilk bilgilere göre  elektrikli bir cihazda başlayan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülmüştür.

Çıkan yangında herhangi bir yaralı ve can kaybımız bulunmayıp, oluşan duman nedeniyle serviste yatan (9) hastamız güvenli şekilde başka servislere tahliye edilmiştir.

Konuyla ilgili tahkikat başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 17.07.2020 – Saat 21.00

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   İstanbul Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>