Esenlerde Aşure lokmaları paylaşıldı

Muharrem Orucu bitmesiyle birlikte Aşure lokmaları paylaşılmaya devam ediyor. Esenlerde bulunan Cemevi dernekleri Aşure ve kurban lokmaları paylaştı.

00:14:49 | 2020-09-09

Her yıl Esenlerde Cemevi dernekleri matem ayının bitiminden sonra kurban lokmalarını ve Aşurelerini pay ediyor.

Önce Perşembe günü K.Karabekir mahallesinde bulunan Hacı Bektaş Cemevi Derneği Aşure lokmasını dernek merkezinde pay etti. Pandemi dolayısı ile katılım sınırlı oldu. CHP ile başkanı ve yöneticiler katıldı. Daha sonra aşure ve kurban lokması dağıtıldı.

Pazar günü ise Pir sultan Aptal Derneği Esenler şubesi, Anadolu Canlar derneği ve Ana Fatma Cemevi Aşure ve kurban lokmasını her Cemevi Dedesinin okuduğu dualarla pay etti. Aşure ve kurban lokmasına CHP ve HDP ilçe başkanları, Alevi derneklerinin yönetici, STK temsileri yanı sıra vatandaşlar katıldı.

Anadolu Canlar Derneği, dernek merkezinin önünde Pandemi dolayısı ile sosyal mesafe kurallarına uyarak sınırlı bir katılım ile Aşure ve kurban lokmasını dağıttı.

Tuna mahallesinde bulunan Ana Fatma Cemevi Derneği ise Pandemiden dolayı türbenin önünde açık havada Aşure ve kurban lokmasını dağıttı.

Pir sultan Aptal Derneği Esenler şubesi, akşam saatlerinde Dörtyol Cumhuriyet Meydanında Esenlerli vatandaşlara dağıttı. Kurban lokmasını ise dernek merkezinde pat etti.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   İstanbul Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı CHP İYİ PARTİ Sadet Partisi

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>