• Esenlerde 19 Mayıs coşkuyla kutlandı!

  Esenlerde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, coşkuyla kutlandı.

  22:16:35 | 2021-05-19

  Haber/Hasan Korkmaz

  Esenler'de CHP ve İYİ Parti ilçe başkanlıkları Dörtyol Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk büstüne çelenk bırakma töreni gerçekleştirdi.

  Esenler Dörtyol Meydanında CHP ve İyi Parti ilçe örgütlerince düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. CHP Esenler İlçe Başkanı Bülent Ütebay ile İyi Parti Esenler İlçe Başkanı Ömer Kara’nın Atatürk büstüne parti çelenklerinin bırakılmasıyla devam eden tören, CHP Esenler Gençlik Kolları Başkanı Ersel Aydoğdu ile İyi Parti Esenler Gençlik Kolları Başkanı Fatih Koç’un konuşmalarıyla sona erdi.

   “BİLİM İLE MÜCADELE EDİLİYOR”

  CHP Esenler Gençlik Kolları Başkanı Ersel Aydoğdu konuşmasında koronavirüs pandemisinin halk ve esnaf üzerinde etkisine vurgu yaparken “Salgında bilimsel ve etkili bir mücadele verilmedi. Bilimin öneminin öne çıktığı bugünlerde bilimsel değil, bilim ile mücadele ediliyor. Bilim yuvası olan üniversitelerimize siyasi atamalar yapılıyor. Bu vesileyle demokratik haklarını kullanıp bu yanlışa dur diyen Boğaziçili arkadaşlarımıza buradan selam ediyoruz” dedi. Aydoğdu konuşmasında gençleri örgütlenmeye ve dayanışmaya çağırdı.

  İyi Parti Esenler Gençlik Kolları Başkanı Fatih Koç konuşmasında “102 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yaktığı bağımsızlık ateşini bugün her Türk genci, coşku ve heyecanla taşımaktadır” dedi.