• “Gergerlioğlu halkın vekili olmaya devam edecektir”

  HDP Maltepe İlçe örgütü ve Maltepe Platformu “Gergerlioğlu halkın vekili olmaya ve duymak istemedikleriniz söylemeye devam edecektir…”

  15:45:15 | 2021-03-19

  Haber /Elmas Aydoğan

  Yargıtay’ın 2 yıl 6 ay yıl hapis cezasını onadığı HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkındaki hükmün TBMM Genel Kurulu'nda okunması ile Gergerlioğlu'nun milletvekilliği düşürülmesinin ardından siyasi partiler ve demokratik kitle örgütleri tarafında tepkiler gelmeye başladı.

  Maltepe Platformu ve HDP Maltepe İlçe örgütü, Kocaeli milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu milletvekili düşürülmesi hakkında Basına ve Kamuoyuna açıklamada bulundu.

  Maltepe Platformu;

  “Bu coğrafyada o kadar çok acılar yaşanıyor ki yıllardan beri insanca yaşamaktan o kadar uzağız ki en demokratik hakları bile kullandırılmıyor. Biz ilerici demokrat yurtseverler olarak oluşturduğumuz Maltepe Platformu vasıtası ile bu coğrafyada ne kadar haksızlık olmuş ise ODTÜ yanarken bu sokaklara çıktık. Gezide sokaklara çıktık. Sokaklara çıkmak bir örgütlülük ifadesidir. AKP ve iktidarı da bu örgütlülüğü de dağıtmak istiyor. Biz bunlardan korkuyor muyuz, baskılar bizi yıldırıyor mu hayır. Bu coğrafyada bir haksızlık varsa karşısındayız. HDP bu ülkede halkların iradesidir...”

  HDP Maltepe İlçe Örgütü Açıklaması;

  “Dün yapılanlar bu ülkede barış istemenin adalet hak hukuk arayışında bulunmanın suç olduğunun ispatıdır. Beş yıl önce içinde barış içeren mesajı paylaştığı için suçlu bulunan cezalandırılan vekilimiz Ömer Faruk Gergerlioğlu zorla meclis dışına çıkarılması zorlanmıştır. Oysa o meclisin sahibi vekile oy veren oraya gönderen halktır. Bir yanda halkın iradesini yok sayıp, bir yandan da insan hakları eylen planından söz edemezsiniz… Ama ne yaparsanız yapın doğru söyleyenleri hak arayanları korkutamazsınız Ömer Faruk Gergerlioğlu halkın vekili olmaya ve duymak istemedikleriniz söylemeye devam edecektir…”