• ‘Heyamola Çılgın İnebolular’ belgeseli Esenler’de gösterime girecek

    İnebolulu Yılmaz Kıvanç’ın yönetmenliğini yaptığı “ Heyamola Çılgın İnebolulular ” belgesel filmi Esenlerdeki Kastamonuluların ve Esenler halkının gösterimine girecek.

    20:28:16 | 2021-07-02

    Haber/Hasan Gürsoy

    İnebolulu vatandaşların rol aldığı Heyamola Çılgın İnebolulular belgesel filmi 5 Temmuzda İstanbul Esenler Belediyesi Kadir Topbaş Kültür Merkezinde Esenler Belediyesinin organizasyonunda KASDER ve İstanbul İnebolular Platformu desteği ile gösterime sunulacak. İlerleyen günlerde TRT de yayınlanacak olan belgesel, Kastamonu tarihinin gelecek nesillere aktarılması için büyük rol oynuyor.

    Heyamola Çılgın İnebolular Belgesel filminin organizasyon sorumlusu İnebolul Mustafa Karatay gazetemize İstanbul’da yayınlanacak olan Heyamola Çılgın İnebolular belgesel filmi hakkında açıklamalarda bulunarak şunları söyledi; “5 Temmuzda İstanbul Esenler Belediyesi Kadir Topbaş Kültür Merkezinde Esenler Belediyesinin organizasyonunda KASDER ve İstanbul İnebolular Platformu desteği ile Heyamola Çılgın İnebolular Belgesel filmini izlemek için bütün Kastamonuluları misafir edilecek. Belgesel filmi 5 Temmuzda 19:30’da gösterime girecek. Tüm İstanbul’daki Kastamonuluları ve İnebolu’daki tüm hemşerilerimizi bu organizasyona davet ediyoruz. Belgesel filmini izlemek için önemli isimlerin katılacağını da belirtmek istiyorum” dedi.