İNCE İNCE " MUHARREM İNCE "

Dünyada ki egemenlerin ve yerel ortaklarının en büyük düşmanı Glasnost ve Perestroyka (Sovyet geri dönüşü) sonrası sosyal demokrasidir denebilir. Neden mi?

16:54:13 | 2020-08-04

Günümüzde artık emperyalist sömürgeye karşı durabilecek, Emekten yana, Hak, Hukuk, Adaletten bahsedecek Barış ve Demokrasi talebini sadece sosyal demokratlar dile getiriyor ve örgütüylüyor.

Bundan dolayı sosyal demokratlar emperyalizmin asıl hedefidir.
Artık iki kutuplu dünya ( Sosyalist - Komünist ) yok. Emperyalist sömürge politikalarına ve nüfus alanı edinme çabalarına karşı durabilecek tek güç çağdaş sosyal demokrat örgütler ve partilerdir.
Bu durumda, geçmişten farklı olarak CHP yeni misyonuylada dahada öne çıkıyor.
CHP'nin altı oku ülkemizin tam bağımsızlık mücadelesinde olduğu gibi, evrensel sosyal demokrasinin eşitlik ve özgürlük arayışının da kökenini oluşturuyor.
Altı okun üç tanesi. Cumhuriyetcilik, Milliyetçilik ve Laiklik büyük oranda Fransız İhtilalinden esinlenilmiş. Diğer üçü Halkçılık, Devletçilik ve Devrimcilikte o dönemde popüler olan sosyalist felsefeden etkilenmiştir.
İşte bu etkileşimler sonucu dünyada ve ülkemizde de onca acılı deneyimler sonrası sosyal demokrasinin temelleri atılmıştır.
Sovyetlerde ki geriye dönüş sonrası tek kutup halini alan dünyada emperyalist egemenler ve yerli işbirlikçileri sosyal demokrat partileri ve güçleri karşılarında ki tek güç olarak gördüklerinden bu partileri bölmek ve parçalamak, birbirine vuruşturma çabalarına girmişlerdir.
Önce sosyal demokratlar ile ulusalcıları birbirinin düşürmeye ve bölmeye çalışmakta. Milliyetçilik kozunu kullanarak dini istismar politikalarıyla da sosyal demokrasiye karşı cephe oluşturmaya çalışmaktadırlar.
Tüm bu bilgilerin ışığında ülkemizde son gelişmeleri dikkate alarak acil sorulması gereken soru...
Altı oku, sosyal demokrasiyi bölmenin yeni aktörleri Muharrem İnce mi olucak bir süre sonra belki Mustafa Sarıgül mü? Öztürk Yılmaz vb...
Acaba uzun yıllardır parti içerisinde bulununan bu kurt politikacıların bunu görmemesi mümkün mü. Tabiki görüyorlar ve çok net BEYİNLERİNİ SATIYORLAR.
Gerçek sosyal demokratlar bu tuzağı görüyor.
Yüzlerini emeğe dönerek özgürlük ve eşitlik mücadelelerini cesur ve örgütlü olarak sürdürmeye devam ediyorlar. Ve seslerini çok daha güçlü çıkarmalılar.
Ülke tarihinin ve partimizin gelişimi sürecinde çeşitli yanlışları bahane ederek sosyal demokratları bölmeye kalkmak ülkemize yapılan en büyük ihanet sayılmalıdır.
Yavaş yavaş kemirilerek yok edilmeye çalışılan, laik cumhuriyetimizde CHP devrimci ve antiemperyalist tarihi ile barışık yürüyerek çağa uygun sosyal demokrat bir hat çizecektir.
Unutmayalım ki CHP 1970lerde, SHP 1989 yollarında sosyal demokrat programları ile milyonlarca oy aldı...
Saygılarımla.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   İstanbul Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>