• İSMAİL ALTUNSARAY`DAN `VEYSEL` TÜRKÜLERİ

  Usta halk ozanı Âşık Veysel, ölümünün 44`üncü yılında Esenler`de anıldı. Veysel`in türkülerini, Türk Halk Müziği Sanatçısı İsmail Altunsaray seslendirdi.

  11:57:00 | 0000-00-00

  İSMAİL ALTUNSARAY`DAN `VEYSEL` TÜRKÜLERİ

  Usta halk ozanı Âşık Veysel, ölümünün 44’üncü yılında Esenler`de anıldı. Veysel`in türkülerini, Türk Halk Müziği Sanatçısı İsmail Altunsaray seslendirdi.

  Esenler Belediyesi tarafından Âşık Veysel’in ölümünün 44’üncü yıl dönümünü dolayısıyla düzenlenen programda büyük halk ozanının türküleri Esenler`de yankılandı. Sanatçı İsmail Altunsaray tarafından seslendirilen türküler, dinleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

  TÜRKÜLERİYLE ANILDI

  Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma töreninde İsmail Altunsaray; "Kara Toprak", "Çiğdem Der Ki", "Uzun İnce Bir Yoldayım" gibi sevilen türküleri seslendirdi. Veysel`i  anlatan tanıtım filmiyle başlayan konser, "Beni Hor Görme Kardeşim" türküsüyle son buldu.

  ÖRNEK BİR İNSAN, USTA BİR OZAN

  Âşık Veysel`in örnek aldığı bir ozan olduğunu söyleyen Altunsaray, "Âşık Veysel örnek bir insan, örnek bir ozandı. `Beni topraktan ayırmayın. Ölümümde dahi toprak olayım. Kimisine ot, kimisine süt olarak geriye döneyim` diyen ustamızı rahmetle anıyoruz" dedi.

  SAZA, SÖZE GÖNLÜNÜ VERDİ

  Geceye katılan ve türkülere eşlik eden Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da, "Anadolu`nun bir büyük ustasını, bir büyük aşığını, ömrünün sonuna kadar uzun ince bir yolda gece-gündüz demeden, dur-durak bilmeden yol alan Âşık Veysel`i Esenler`de anmaktan mutluluk duyuyoruz. Âşık olmak zor iştir... Onlar sözlerini gönülleriyle söylerler. Gönülden konuşurlar, yaptıkları işe gönüllerini verirler. Bir gönül insanı olan Veysel`i sevgi ve saygıyla anıyoruz" diye konuştu.