KAPAKÇILIK MESLEĞİ

Kapakçılıktan kastımız, ortopedik engelli arkadaşlarımıza araba almak için plastik kapak toplama gibi ulvi bir eylem gerçekleştirenler değil. Kapakçılık, yandaşlık ve yalakalıktan kaynaklı, ulvi bir amacı olmayan, kendi kendilerini gazlama adına, faydalı zannedilen ama uzun vadede zararı olan, rakiplerin sözlerine yarım yamalak cevap verme adına yapılan yeni tür mesleğin adı.

19:13:08 | 2019-09-25
ALİ CANTÜRK
ALİ CANTÜRK      canturkali52@gmail.com

Bazıları kapakçılığı kapkaççılığa çevirip köşe olmanın yolunu da bulmuş durumdadır.

Kapakçılar kendi içinde üçe ayrılıyor:

Plastik Kapakçılar

Gazoz Kapakçılar

Kanalizasyon Kapakçıları

Plastik kapakçılar, plastik kapak gibiler, pek tutturamıyorlar, kapak sızdırıyor! Daha çok gönül bağı olan, sapla samanı karıştıran, kulaktan dolma bilgiler ile bu işleri yapan trollerden oluşuyor.

Plastik kapakçıların haber kaynakları; abiler, sahte hocalar, bağlantısı olmayan eski tüfekler, rüya görücüler gibi tamamen bilgiden çok kanaatten beslenen, ayakları yere basmayan tayfadan oluşur.

Plastik kapkaçıların en büyük silahı inanmışlıktır! Neye nasıl ve niçin inandığının önemi yoktur. O inanmış ve kurtulmuş olduğuna inanır.

Gazoz Kapakçılar, gazoz olma efsane ol sevdasında olup, bol bol gaz çıkarttıran, geğirme şeklinde kapakları olan, ilk okunduğunda bir rahatlık verse de geğirtisi sonradan çıkan, kofti, acemi paralı trolcuklerden çıktığı görülmektedir.

Gazoz kapakçıların haber kaynakları; kanaat önderleri, vakıf liderleri, sahte şeyhler, eski tüfeklikten pazarlamacılığa soyunan bıçkınlar, davasını satıp köşe tutmuş, ayakları yere basıyor gibi görünse de mabatları kalkmış tayfadan oluşur.

Gazoz kapakçıların en büyük silahı inanmışlığı geçip icraatçı olmalarıdır! Onlar için haram helal ayırımı yoktur, kazanmak için her yol mubahtır anlayışı hâkim anlayış olmuştur. Kazanımları olduğu müddetçe inançları vardır, kazanım ve iş yok ise davanın anlamı yoktur.

Kanalizasyon kapakçılar, kanalizasyon kapağı gibi ağır kapak yaptıklarını zanneden oysa kanalizasyon pisliği taşıyan, son model arabalara binen, pelikan gibi ağzını açıp hazır balık bekleyen ve genelde lüks yaşayan son model arabaya binen ayrıca küfürlü de olsa konuşabilen trollerden çıkmaktadır.

Kanalizasyon kapakçılarının haber kaynakları; yiye yiye kanalizasyon çukuruna layık hale gelmiş, hayatları yalan olmuş, devletin makam ve mevki verdiği ama adamlık vasfını yitirmiş, devlet işlerini barlarda, yalılarda, elit zannettikleri kanal ortamlarında bir şey biliyormuş edası ile kusan, vatanı kendi çıkarı zanneden, her türlü şerefsizlerdir.

Kanalizasyon kapakçılarının en büyük silahı içlerinde tuttukları patlamaya hazır pislikleridir. O yüzden konuşursam ülke yıkılır diye söze başlayacak kadar salaktırlar. Heva ve hevesleri gözlerini bürümüş gerçeklik algıları tarumar olmuştur. Devlet adına konuşuyormuş havası estirirler, her kesin bildiği şeyleri bir tek kendileri biliyormuş edası ile satmayı severler.

Pislik tutmak maliyetli iştir. Bedeli fazla olduğu için bunların kazancı da cürmü de fazladır.

Kapakçılar da kapaklar gibi, atılıp gitmeye mahkumdur. Hangi şişe veya kanalizasyona kapak olduğu sonucu değiştirmeyecektir.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>