• Kılıç “Belediyemiz mazot yokluğundan 1,5 aydır uzun yola araç temin edemiyor”

    CHP Esenler Belediye Meclis üyesi Yüksel Kılıç “ Esenler Belediyemiz mazot yokluğundan 1.5 aydır cenaze için uzun yola araç temin edemiyor.”

    22:00:48 | 2018-12-17

    Esenler Belediyesinin vatandaşın cenaze araç temin etmemesinin altında yatan gerçekleri gazetemize açıklama yapan CHP Esenler Belediye Meclis üyesi Yüksel Kılıç “ vatandaş Esenler Belediyesi Baş şoförlüğü arayıp cenaze için araç istediğinde, araçların tümünün şehir dışında olduğu ifade ediyorlar. Bu yüzden araç temin edemeyeceklerini, eğer çok acil bir durum var ise İBB. Başvurup oradan otobüs temin edebilirsiniz diyorlar. Böyle bir şey olur mu? Vatandaşa eziyet bu, derhal bu duruma son verilmeli cenaze için araçlar verilmeli .”

    Kılıç” edindiğimiz bilgilere göre vatandaşa cenaze için verilen araçların Esenler Belediyesinin Kemer Mahallesinde bulunan Makine ikmal Müdürlüğü garajında ve şoförlerin ise evlerinde istirahat ettikleri tespit ettik. Bunun nedenleri ise Esenler Belediyemizin anlaştığı Shell ve PO acenteye ödeme sıkıntısı yaşadığı için mazot alamadıkları söyleniliyor. Belediyenin borcunun yüksek olduğu ve günlük ödeme ile benzin ve mazot aldığı ifade ediliyor. Garajdaki 10 Tonluk yakıt deposunu çoğu zaman boş olduğunu. Bu durumda belediye hizmetlerinin aksadığı görülüyor. Yine aldığımız bilgilere göre bazı birim müdürlüklerinin yakıt yüzünden vatandaşa yeterli hizmet yapamadıkları görülüyor.” 

    Bu linkten videoya ulaşabilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=LKD5B-g-Rvk