• Maltepe Kent Konseyi 7.dönem Engelli Meclisi Başkanlığı seçimi yapıldı.

  Maltepe Kent Konseyi 7.dönem Engelli Meclisi Başkanlığına Orhan Hamdi Türkel seçildi.

  00:37:01 | 2021-12-15

  Haber/Elmas Aydoğan

  Maltepe Belediyesi Maltepe Kent Konseyi Dernekler Yerleşkesin de  gerçekleşen Kent Konseyi Engelli Meclisi 7. genel kuruluna Maltepe Kent Konseyi Başkanı Eray Aydın, yürütme kurulu üyeleri Melek Köselerden, Cansu Eren, Duygu BozoğluElmas ÇarparEren Dağlayan, Göktuğ SağunGözde Sazak Akın, İsmail Polat, Münire Altok, Hafize ErolSevda Arslan,  kadın meclisi başkanı Gülay Özel yanı sıra kamu kurum ve kuruluşları, dernekler, siyasi partiler, sendikalardan temsilciler katıldı.

  Kent Konseyi yürütme kurulu üyesi Tülay Düztaş’ın açılış konuşmasının ardından, Divan Başkanlığı teşkil edildi. Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile devam etti.

  Kent Konseyi Başkanı Eray Aydın “Geçtiğimiz 3 Aralık Dünya Engelliler günüydü. Bizler Maltepe Kent Konseyi olarak Engellilere daha fazla önem vermeliyiz. Kent konseyi olarak engelli farkındalığı için yeni projeler üretip yeni seçilecek yönetimle daha fazla çalışacağız.

  Gündemin maddelerine geçildi. Önceki dönem Engelli Meclisi yönetiminin  faaliyet raporunu sundu ve ibra edildi.

  Engelli meclisi başkanlığına tek aday olarak talip olan Orhan Hamdi Türkel kürsüye gelerek kendisini tanıttı. Ardından seçimlere geçildi. Yapılan seçimde Orhan Hamdi Türkel başkanlığa seçildi. Türkel konuşmasında Kent Konseyinde bulunan herkese teşekkür etti.

  Maltepe Kent Konseyi 7.dönem Engelli Meclisi Başkanlığına seçilen yeni yönetim listesi