• Maltepe Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanını Seçti!

  Maltepe Kent Konseyinin alt meclisi olan Maltepe Kadın Meclisinin 7. seçimli genel kurulu gerçekleştirildi.

  14:11:01 | 2021-12-06

  Haber/Elmas Aydoğan

  Maltepe Belediyesi Maltepe Kent Konseyi Dernekler Yerleşkesin de  gerçekleşen Kent Konseyi Kadın Meclisi 7. genel kuruluna Maltepe Kent Konseyi başkanı Eray Aydın, yürütme kurulu üyeleri Melek Köselerden, Cansu Eren ,Duygu Bozoğlu, Elmas Çarpar, Eren Dağlayan, Göktuğ Sağun, Gözde Sazak Akın, İsmail Polat, Münire Altok ,Hafize Erol, Sevda Arslan, CHP Maltepe Kadın Kolları başkanı Songül Ayybirdi,  kamu kurum ve kuruluşları, dernekler, siyasi partiler, sendikalardan temsilciler katıldı.

  Kent Konseyi yürütme kurulu üyesi Cansu Eren’ in açılış konuşmasının ardından, Divan Başkanlığına Güner Karabat, katip üyeliklere ise Rozda Şengül  ve Müge Gürcağ  seçildiler.  

  Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile devam etti.

  Açılış konuşmasını Kent Konseyi başkanı Eray Aydın “Bugün Dünya Kadın Hakları günü ve birçok kadın böylesi günden habersiz. Bizler Maltepe Kent Konseyi olarak kadına önem ve değer veriyoruz. Vermiş olduğumuz bu değeri 8 kadın 4 erkekten oluşan yönetimimizden görebilirsiniz. Tabii ki bu rakamlar kadın hakları için yeterlimi asla yeterli değil her türlü yönetim ve yönetim karar mekanizmalarında kadın temsilci sayısını artırmak zorundayız.

  Gündemin maddelerine geçildi. Önceki dönem kadın meclisi başkanı Sevda Arslan  faaliyet raporunu sundu ve ibra edildi.

  Kadın meclisi başkanlığına tek aday olarak talip olan Gülay Özel kürsüye gelerek kendisini tanıttı. Ardından seçimlere geçildi.Yapılan seçimde Gülay Özel başkanlığa seçildi. Gülay Özel konuşmasında Kent Konseyinde bulunan kadınlara teşekkür etti.

  Daha sonrada yürütme kurulu üyeleri seçimi çarşaf liste ile gerçekleşti.

  Kent Konseyi Kadın Meclisi yürütme kurulu  ise şu isimlerden oluşuyor: Andaç Yüzer, Feride Akyıldız Bircan, Tijen Canayakın, Nilgün Göktürk, Çiğdem Turanlı, Seda Kahraman, Derya Doygun, Tahira Gür, Adile Çınar, Asiye Şahin, Seda Atagül Kebabcı, Songül Zohrap