• MHP Esenler İlçe Başkanı Suat Yılmaz istifa etti

  MHP Esenler İlçe Başkanı Suat Yılmaz, Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ilçe başkanlığından istifa ettiğini açıkladı.

  23:27:00 | 2021-07-26

  Haber Hasan Gürsoy

  Bugün sosyal medya hesabından istifa ettiğini ifade eden Suat Yılmaz Yaptığı açıklamada, ”Allah’ın selamı üzerinize olsun. Çok kıymetli Dava arkadaşlarım, ailem, büyüklerim, küçüklerim, Esenlerimizde bize destek veren kıymetli yol arkadaşlarımız, Esenlerimizin bir birinden değerli insanları, yıllarca şerefle lekelemeden, kirletmeden bu güne kadar devam ettiğim MHP Esenler İlçe Başkanlığı görevimden bu gün itibariyle istifa ediyorum.

  Her alanda Milliyetçi/Ülkücü Hareket adına mücadelem son nefese kadar sürecektir. Liderimizin, Teşkilatımızın emrinde olmaya, Turan coğrafyasında ki soydaşlarımızın şerefli var oluş saflarında kıyamda durmaya, mazlumların yanında, zalimlerin karşısında olmaya devam edeceğim. Başta Liderimiz Türkmen Beyi Sn. Dr Devlet Bahçeli olmak üzere dava arkadaşlarıma, büyüklerimize, aileme, sevenlerimize, Esenlerimizin bir birinden değerli insanlarına, Türkiye’nin her yerinden, yurt dışından desteklerini esirgemeyen yiğit ağabeylerime, ablalarıma, kardeşlerime velhasıl herkese canı gönülden teşekkür ediyorum. Rabbim her birinizden ayrı ayrı razı olsun” dedi.                                                            İlçe Başkanı Suat Yılmaz’nın yerine MHP İl Başkanlığının atama yapması bekleniliyor.  

  Esenler’de 11 yıldır İlçe Başkanlığı yapan ve 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerde Ahmet Fidan’ın Belediye Başkan Adayı olmasıyla birlikte vekâleten Esenler İlçe Başkanlığı görevine getirilen Suat Yılmaz ‘ın daha önce Suriye Türkmen Bölgesi’ne insanı yardımın yerine ulaştırılması için bölge gittiği ve son olarak Türkiye'nin kontrolü altında olan El-Bab şehrinden silahlı fotoğraflar paylaşarak ve attığı için hakkında çıkan haberlerden dolayı istifa ettiği iddia ediliyor.