Mustafa Kaplan “Esenler Belediyesi’nin Faaliyet Raporu Gerçekle Örtüşmüyor”

Gelecek Partisi Esenler İlçe Başkanı Mustafa Kaplan, Esenler yerel medyasıyla basın toplantısı yaptı. Toplantıda Kaplan, "Esenler Belediyesi’nin 2020 yılı faaliyet raporu gerçekle örtüşmüyor"

02:12:21 | 2021-05-10

Raporla ilgili ayrıntılı değerlendirmelerde bulunan Kaplan, raporun kopyala yapıştır mantığıyla oluşturulup, geçen yılki raporun aynısı olduğunu vurguladı. Mustafa Kaplan “Rakamlardaki değişiklikler dışında istifa eden belediye meclisi üyesinin geçen yılki faaliyet raporlarındaki fotoğrafları bile aynı” diye konuştu.

Esenler Belediye Meclisinde üyesi bulunan muhalefet partilerine de sitem eden Kaplan, “Esenler Belediye Başkanına ve meclisine faaliyet raporunun neden ayrıntılı yazılmadığını soruyoruz” dedi.

“İHALELER ŞEFFAF DEĞİL”

Gelecek Partisi Esenler İlçe Başkanı Mustafa Kaplan, “Sorularımıza rağmen faaliyet raporunda hiçbir detay ve açıklama yok. İhaleler şeffaf değil. Kime, nasıl ve kaça verildiği belli değil” vurgusu yaparken, 2020 yılı faaliyet raporunda verilen bilgilerin gerçekle örtüşmediğini ve konunun takipçisi olacaklarını bildirdi.

 

Mustafa Kaplan’ın toplantıda Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’ya yönelttiği başlıca sorular şöyle:

  • Belediyede kiralık bulunan 252 kiralık aracı kimden kaça kiraladınız?
  • Çöp ihalesi bir şirkete verilmesine rağmen 37 çöp aracına neden kira ödeniyor?
  • Belediye bünyesinde 213 memur, 36 işçi, 36 sözleşmeli personel varken, belediye iştirakleri üzerinden işe aldığınız bin 156 kişi kim? Bunların arasında bankamatik çalışan var mı?
  • 2019 yılında sosyal yardım 11 milyon TL civarındayken 2020 yılında pandemi koşullarına rağmen neden 5 buçuk milyon TL civarına indirdiniz?
  • Kültür hizmetleri 2019 yılında 11 milyon TL iken 2020 yılında kısıtlamalara ve hemen hemen hiçbir faaliyet olmamasına rağmen bu alana 22 milyar TL ayrılması nasıl izah edilebilir?
  • Arazi satışı dahil birçok devir yapmanıza rağmen 313 milyar borcun kaynağı nedir?

Esenler’in medyasıyla yapılan çalışmanın önemli olduğunu ve Esenler’in geleceği için bu tür ortak çalışma alanlarının olması gerektiğini vurgulayan Kaplan, “Yerel basının da üzerine görevler düşüyor. Bu ilk çalışmanın periyodik ve sürekli olması gerekiyor. Esenler Belediyesi’nin Esenler halkı adına çok daha ciddi denetlenmeye ihtiyacı var. Bu keyfiyetçi yönetimden bir an önce kurtulmamız gerekiyor” diye konuştu.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   İstanbul Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı CHP İYİ PARTİ Sadet Partisi Gelecek Partisi

Tümü