Mustafa Kuş, Göksu’ya “Doğduğun topraklara vefa borcun yok mu?”

Adıyaman Besniler Dernek Başkanı Mustafa Kuş Esenler Belediye Başkanı M Tevfik Göksu’yu çok sert eleştirdi. Kuş “Doğduğun topraklara vefa borcun yok mu? Göksu’ya biz üvey evlat mıyız, doğduğun topraklara vefa borcunu öde”

03:38:36 | 2020-08-25

Göksu Samsat için bol duva Gerger içinde Avrupa yolunu göstererek bol bol akıl vermiş.

Mustafa Kuş “Yerel gazeteci Hacı Boğatekin ’den öğrendiğime göre Göksu bayramda vekil edası ile Kardeş belediyeler olarak kabul ettiği Samsat ve Gerger’i ziyaret etmiş. Daha sonra Gerger belediyesindeki buluşmasında önce Adıyamanlı belediye başkanları isteklerini Göksu’ya anlatmışlar, sonrada Göksu şöyle konuşmuş. Göksu Samsat için bol duva Gerger içinde Avrupa yolunu göstererek bol bol akıl vermiş. Gazetecilerin Israrlı sorularına karşılık Başkanlar ne isterse onu yapacağız demiş ama ne yapacağını ardından söylememiş. Göksu Gerger başkanına tek somut sözü ise Çarşıdaki dükkânların tadilat dekoru için plan proje için teknik mühendislik hizmetinde bulunurum demek olmuş. Adıyaman Besnililer dernek başkanı olarak buradan şunu söylemek istiyorum. Doğduğun topraklara hiç mi vefa borcun yok? Göksu’ya soruyorum… Adıyamanlılar olarak biz üvey evlat mıyız?

Göksu’nun bayram ziyaretin ardından kardeş belediye diye adlandırdıkları Samsat ve Gergerden eli boş dönünce Besniler Dernek Başkanı Mustafa Kuş sert tepkide bulundu. Göksu Kastamonu Devrekâni’ye Kafe Restoran, Malatya`nın Pütürge İlçesine Esenler Belediyesi otogar,Sinop’un Saraydüzü ilçesine yapılan Esenler Kültür Merkezi ve Giresun’un Alucra ilçesine hamam yaptırdı. Neden Samsat ve Gerger belediye başkanlarının talepleri hizmeti asli görevi değil miydi? Sonrada Mustafa Kuş Esenler Belediyesinin yaptıkları projeleri bir bir sıraladı.

Esenler Belediyesi olarak Devrekâni’ye, 200 bin lira değerinde konak yaptık

Mustafa Kuş “ Göksu daha 3 yıl belediye başkanlığı görevini yürütürken, İSTAMONU Gazetesinden Murat Güvene 20.12.2012 tarihinde verdiği röportajda Ekrem Acar Esenler Belediyesinin Kastamonu ilçelerine yaptığı yardımları bahsediyor.2020 yılındayız Kastamonu ilçelerine bugüne kadar olan yardımlarda ne kadar olduğunu bilmiyoruz.

İstamonu gazetesinde Acar “Başkanımız sağ olsun bugüne kadar hemşerilerimiz adına bulunduğumuz makul hiçbir talebimizi geri çevirmedi. Esenler Belediyesi olarak Devrekâni’ye, 200 bin lira değerinde konak yaptık, altı kafe-restoran, üstü toplantı salonu olarak kullanılacak. Abana'ya çocuk parkı ve oyun alanları yaptık, 40 bin liralık kaldırım taşı gönderdik, toplam 80 bin liralık yardım gitmiş oldu. Bozkurt'a 30-40 adet konteyner gönderdik. Bunları benim ve arkadaşlarımın gayretleriyle, başkanımızla olan sıcak ilişkilerimizle yaptık.”

Bunları Kastamonu ilçelerine yaparken kendi memleketin olan Adıyaman ilçelerine kalıcı bir eser bırakmadın. Allah için bir okul, bir taziye evi, bir çeşme yap ve bir yurt yaptırdın mı?”

“Bedenleri Esenlerde olan gözü doğduğu topraklarda olan kardeşlerimize hizmeti asli görevimiz olarak kabul ederiz”

Mustafa Kuş “Malatya`nın Pütürge İlçesine Esenler Belediyesi otogar yapıyor haberi Sizin gazeteniz dede yayınlandı. Haberde  “Başkan Göksu yaptırmak büyüklüğün şanındandır, her hangi ticari geliri yok” demişti. Peki, sorarım bende Göksu’ya yaptırmak şanından ise doğduğu yetiştiği topraklara bir taş taşın üstüne neden koymadınız. Vefanı neden ödemiyorsun

Temel atma törenin bir konuşma yapan Göksu, “Bedenleri Esenlerde olan gözü doğduğu topraklarda olan kardeşlerimize hizmeti asli görevimiz olarak kabul ederiz. Asıl insanın abadı insanın mutluluğudur. Biz Esenlerde yaşayan insanlarımızın mutluluğunu ve beklentilerini karşılamaya çalışıyoruz” Pütürge İlçesine hayırlı olsun diyorum ve yine soruyorum Göksu’ya Esenlerde hiç Adıyamanlı yaşamıyor mu? Adıyamanlılar mutlu olmayı hak etmedeler mi. yapılan seçimler de hemşerilerimin oylarını aldınız.

 

“Biz nasıl Esenler ’deki kardeşlerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayıcı hizmetler üretiyorsak”

Esenler Belediyesinin Sinop’un Saraydüzü ilçesine yapılan Esenler Kültür Merkezi içinde konuşan Kuş “Oradaki vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Saraydüzü Esenler Kültür Merkezi düzenlenen bir törende konuşma yapıyor Göksu burada şunları söylüyor “Fazla söze gerek yok. Şehremini olarak bizler göreve seçilirken insanlara hizmet etmek ve yine onlara hesap vermek üzere göreve geliriz. Esenler İstanbul’un en yoğun nüfusa sahip ilçelerinden bir tanesi. Nüfus yoğunluğu itibariyle Sinoplu kardeşlerimizin ağırlıklı olduğu bir ilçe. Arzuladığımız şey şudur: Biz nasıl Esenler ’deki kardeşlerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayıcı hizmetler üretiyorsak, yazın memleketlerine gittiklerinde de aynı hizmetleri alabilecekleri tesislere sahip olmalarıdır. İşte bu kültür merkezi de bu amaçlar yapılmıştır.

Esenlerde tekstil işi ile uğraşan Adıyamanlı hemşerilerimiz, Esenlerde yaşayan vatandaşlarımıza en çok istihdam sağlıyorlar diyen Kuş “sorulmaz mı bunca Esenlere katkı ve emeği olan Adıyamanlı hemşerilerimizin belediyelerinin taleplerini karşılık vermiyorsunuz? Adıyaman’a bir çivi çakmadınız.”

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   İstanbul Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>