• Subat Dalgalı’nın Acı Günü

  Esenler Belediyesi Meclis Üyesi Subat Dalgalı babasını kaybetti. Bir süredir hastanede tedavi gören 85 yaşındaki Hacı Kasım Dalgalı hayatını kaybetti.

  19:15:33 | 2021-07-15

  Haber/Hasan Gürsoy

  Esenler Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi ve Bayrampaşa Hal Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Subat Dalgalı babasını kaybetti. Uzun süredir hastanede tedavi gören 82 yaşındaki Hacı Kasım Dalgalı doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı bu sabah hayata gözlerini yumdu.

  13 çocuk babası ve çevresinde sevilip sayılan Hacı Kasım Dalgalı’nın cenaze namazı, Kemer Mahallesi’ndeki Cabir Bin Abdullah Camii’nde öğleyi müteakip kılındı.

  Cenaze namazına Esenler Kaymakamı Adil Karataş, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, MHP Esenler İçle Başkanı Suat Yılmaz, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, Subat Dalgalı başta olmak üzere ailesi, yakınları ve kalabalık bir cemaat topluluğu katıldı. Cenazede kısa bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Hacı Kasım Dalgalı’yı yaklaşık 10 yıldır tanıdığını ve gönül dostu bir insan olduğunu belirterek, “Esenler’in kanaat önderlerinden birisiydi. Hem Esenlerimizin, hem de ailesi başta olmak üzere tüm sevenlerinin başı sağolsun. Mekanı Cennet olsun” dedi.

  Kılınan cenaze namazı ve yapılan duanın ardından merhumun naşı toprağa verilmek üzere memleketi Siirt – Baykan’ın Narlıyurt Köyünde toprağa verilmek üzere yolcu edildi.