• Türkiye Değişim Partisinin Kalbi istifa etti

  Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özkan Ercan “parti genel sekreterinin şahsıma ve onuruma dokunacak hareketlerde bulunması bardağı taşıran son damla olmuştur” diyerek kurucusu olduğu partisinden istifa etti. Gazetemize bir açıklama gönderen Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özkan Ercan Partisindeki tüm görevlerinden istifa ettiğini açıkladı.

  19:26:01 | 2021-06-14

  Haber/Hasan Gürsoy

  “emeğe saygının olmaması, sağ ve sol kavramlarını birleştiriyoruz denmesine”

  Ercan “Türkiye Değişim Partisinde bulunan Genel Başkan yardımcılığı görevimden, MYK üyeliği ve parti kuruculuğundan istifa ediyorum. Parti içerisinde hiyerarşinin, emeğe saygının olmaması, sağ ve sol kavramlarını birleştiriyoruz denmesine rağmen gidişatın bu şekilde ilerlememesi defalarca istifa etmeyi düşünmeme neden olmuştur.  Her defasında ülkem adına belki bir şeyler yapabiliriz, mücadele edersek üstesinden geliriz düşüncesi beni geri çekmiştir.

  “bugüne kadar verdiğim emekleri hiçe sayarak özgürce fikrimi beyan ettim diye”

  Ancak gittikçe durumun daha da vahim bir hale geldiğini gördüğümde bu kararı almak kaçınılmaz hale gelmiştir. Eksiklikleri, yanlışları defalarca söylememe rağmen yönetimin dikkate alması gerekirken, sıkıntıları diğer parti kurucuları ile paylaşmam partiyi yöneten genel sekreterlik birimini rahatsız etmiş, dolayısıyla tarafıma karşı çirkince tavırlarda bulunmaya başlamışlardı. Yola çıktığımız ilk günden bugüne kadar verdiğim emekleri hiçe sayarak özgürce fikrimi beyan ettim diye parti genel sekreterinin şahsıma ve onuruma dokunacak hareketlerde bulunması bardağı taşıran son damla olmuştur.

   “düşünemediğimiz, konuşamadığımız, her eleştiriyi suç bilen”

  En demokratik parti sloganıyla yola çıkan bir partide özgürce fikir beyan etmek bile suç sayılırken güzel ülkemizde ne zaman özgürce konuşabileceğimizi çok merak ediyorum. Eski İnsanlarla ve söylemlerle yeni parti kurulmaz. Siyasette yeni yüzler ve gençler lazım. Köhnemiş ve karşılığı olmayan zihniyetlerle siyaset yapılmaz. Düşünemediğimiz, konuşamadığımız, her eleştiriyi suç bilen bir sistemi kabul etmediğimden istifa kararımı almış bulunmaktayım.