• Zamlara, Esenler Eski AKP İlçe yöneticisinden tepki

  Eski AKP Esenler İlçe yöneticisi Ali Harun son yapılan elektrik ve doğal gaz zammına sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Harun’un Pandemi ve işsizlik varken demesi ise dikkat çekti.

  18:06:52 | 2021-07-01

  Haber/Hasan Gürsoy

  1 Temmuz’dan itibaren geçerli olmak üzere elektriğe yüzde 15, doğalgaza yüzde 12 zam yapıldı. Yapılan son zamla birlikte, elektrik fiyatları son 3,5 yılda yüzde 122 zamlanmış oldu. Koronavirüs salgınıyla beraber artan geçim derdine düşen vatandaş son zamlar karşısında bir kez daha kara kara düşünmeye başladı.

  Siyasi parti temsilcilerinin yanı sıra vatandaşlar zamlara sert tepki gösterirken son zamma AKP Esenler eski ilçe yöneticilerinden Ali Harun İbrahim Uğurlu ve Cüneyt Koçarslan’dan da bir tepki geldi.

   

  “Bu yanlıştan acilen dönülmelidir”

  Ali Harun Sosyal Medya hesabından şöyle ifade etti.Harun “Bu dönemde millet pandemi ile uğrasırken işsizlik varken piyasalar alt üst olmuşken Elektriğe ve Doğalgaza yapılan zammı yapan emeği gecen kim varsa art niyetlidir Bu yanlıştan acilen dönülmelidir...”

  “Hiç Olmadı”

  İbrahim Uğurlu Sosyal Medya hesabından şöyle ifade etti. Uğurlu “Bu zor günlerde hiç olmadı.! Varsa Yoksa Reis  @RTErdogan Bu zammı geri çeker.. @TCEnerji”

  “kur dengesi kurulamadığı sürece zam kaçınılmaz oluyor”

  Cüneyt Koçarslan Sosyal Medya hesabından şöyle ifade etti. Koçarslan “Doğalgaz petrol döviz ile geliyor ülkeye kur yüksekliği zamlar İle orantılı gidiyor ekonomik olarak kur dengesi kurulamadığı sürece zam kaçınılmaz oluyor. Maalesef yapılabilecek başka bir şey yoktu. Döviz kuru düşmediği sürece zamlar devam eder”